ناوگان امداد هوايي 400 ميليون دلاري هلال احمر ايجاد مي‌شود

۱۳۸۶/۰۲/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2918
ناوگان امداد هوايي 400 ميليون دلاري هلال احمر ايجاد مي‌شود
 حيدرپور، در گفت و گو با فارس، افزود: اين پيشنهاد در كميسيون بهداشت و درمان مجلس از سوي مسئولان هلال احمر جمهوري اسلامي ايران مطرح شد و به تاييد رسيد و قرار شد مجلس از رئيس جمهوري بخواهد تا در صورت امكان زمينه لازم را براي ايجاد اين ناوگان امداد هوايي فراهم كند و در صورت نياز به صورت لايحه به مجلس بيايد و تصويب شود.
وي گفت: پيشنهاد مطرح شده متضمن ايجاد يك اسكادران 25 فروندي از هلي كوپترهاي امدادي است كه با احتساب 6 فروند هلي كوپتر stand by يا آماده باش به 30 فروند هلي كوپتر امدادي نياز دارد.
وي افزود: در صورتي كه اين ناوگان با هلي كوپترهاي بنز 214 غربي تامين شود حدود 400 تا 500 ميليون دلار هزينه دارد و نوع شرقي آن نيز حدود 300 ميليون دلار هزينه خريداري دارد، علاوه بر آن سالانه حدود 40 ميليون دلار نيز خرح نگهداري و تامين قطعات اين ناوگان خواهد بود ضمن اينكه راهبري و بكارگيري اين ناوگان امدادي به حدود 100 ميليارد تومان هزينه ريالي نيز احتياج دارد.
حيدرپور گفت: ايجاد چنين ناوگاني در كشور كاملا ضروري است اما راه اندازي آن در وزارت بهداشت و سيستم اورژانس كشور به علت هزينه بسيار بالاي آن امكانپذير نيست زيرا هلال احمر مي‌تواند اين ناوگان را با حمايت صليب سرخ جهاني با مشكلات كمتري تهيه كند ضمن اينكه به جز خدمات اورژانس امكان استفاده‌هاي امدادي و ترابري ديگري از اين ناوگان نيز در هلال احمر وجود دارد.
وي افزود: هلال احمر مي‌تواند با كمك صليب سرخ جهاني زمينه خريداري اين ناوگان را فراهم كند و حتي از بانك جهاني يا بانك توسعه اسلامي براي خريد آن وام بگيرد و با تدوين يك طرح جامع بكارگيري هزينه آن تامين مي‌شود.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.38084s, 18q