رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران

ورود بیمار به مراکز فیزیوتراپی بدون ماسک ممنوع است

۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 293477
ورود بیمار به مراکز فیزیوتراپی بدون ماسک ممنوع است

سلامت نیوز:رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، گفت: ورود بیمار و همراه او به مراکز فیزیوتراپی سطح کشور بدون ماسک ممنوع است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، احمد مؤذن زاده، افزود: با توجه به کنترل نسبی شیوع بیماری کووید ۱۹ در سطح کشور و بررسی تمامی مسائل حفاظتی و بهداشتی، تصمیم گرفته شد فعالیت مراکز فیزیوتراپی که در برخی از استان‌ها در فروردین ماه متوقف شده بود، دوباره آغاز شود.


وی ادامه داد: درحال حاضر تمامی مراکز فیزیوتراپی در سطح کشور آماده ارائه خدمت به مردم بر اساس پروتکل ابلاغی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.


این فیزیوتراپیست در عین حال رعایت نکات بهداشتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به اینکه بیماری کووید ۱۹ کاملاً ریشه کن نشده، توصیه می‌کنیم که برای افرادی که بیماری‌های مزمن و ناتوان کننده‌ای دارند حتی الامکان خدمات مورد نیاز آنها در قالب آموزش، ورزش و توانبخشی و فیزیوتراپی از راه دور صورت گیرد و از مراجعه حضوری تا کنترل کامل این پاندمی پرهیز کنند.


مؤذن زاده افزود: در مورد سایر بیمارانی که مراجعه کننده به بخش‌های فیزیوتراپی هستند، لازم است حتماً از ماسک استفاده کنند، زیرا که ورود بیمار و همراه او به مراکز فیزیوتراپی سطح کشور بدون ماسک ممنوع است.


وی گفت: همچنین لازم است بیمار از لوازم شخصی شامل ملحفه، پد الکترود، حوله و … استفاده کند تا احتمال انتقال هر گونه آلودگی منتفی شود.
رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران ادامه داد: آموزش‌های لازم و گایدلاین مناسب برای ارائه نحوه خدمات فیزیوتراپی در شرایط پاندمی کرونا تهیه شده و به تمامی مراکز ابلاغ شده تا خدمات فیزیوتراپی به صورت کاملاً ایمن و مطمئن به بیماران ارجمند و هموطنان عزیز ارائه گردد.


مؤذن زاده گفت: ما برای ارائه خدمات درمانی در شرایط پاندمی کرونا می‌بایستی از لوازم حفاظتی مثل ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و … استفاده کنیم که این مسئله هزینه‌های سرباری زیادی را متوجه مراکز فیزیوتراپی می‌نماید.


وی افزود: به عنوان رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران درخواست می‌کنم توسط وزارت بهداشت و با کمک سایر مراجع مانند سازمان نظام پزشکی و انجمن‌های پزشکی این هزینه‌های سرباری محاسبه شود و سازمان‌های بیمه گر این هزینه‌ها را تقبل کنند، چون که این موارد هزینه‌های مازادی است که به مراکز فیزیوتراپی و سایر مؤسسات درمانی و توانبخشی در شرایط بسیار سخت اقتصادی فعلی تحمیل می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.03092s, 19q