استفاده از رنگ‌ها در خطوط جاده‌اي بايد بومي شود

۱۳۸۶/۰۲/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2935
استفاده از رنگ‌ها در خطوط جاده‌اي بايد بومي شود

زهرا رنجبر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: تمام رنگ‌ها در خطوط جاده‌اي بايد باتوجه به نوع‌آب و هوا و شرايط اقليمي منطقه‌اي كه آن بكار مي‌روند، توليد و مورد استفاده قرار گيرند.

به اعتقاد وي رنگ‌ها بايد با شرايط جوي و نوع آب و هوايي سازگاري داشته باشند.

وي اظهار داشت: در نظر گرفتن درجه دما، شرايط جوي، اختلاف دماي شب و روز، نحوه تابش نور خورشيد، وضعيت زيرسازي جاده‌ها براي استفاده از نوع رنگ در خطوط جاده‌اي بايد مورد توجه خاص قرار گيرد تا خطوط جاده‌اي از دوام بيشتري برخوردار شوند.

وي اظهار داشت: به طور كلي رنگ‌هايي كه در داخل كشور توليد مي‌شوند استاندارد هستند اما در نظر گرفتن نوع رنگ با نوع آب و هوا در دوام آن بسيار حائز اهميت است.

رنجبر با اشاره به پژوهشكده صنايع رنگ اكنون با همكاري وزارت و راه و ترابري در حال انجام يك سري مطالعات بر روي نوع رنگ‌ها و نوع آب و هواي مناطق مختلف است، ابراز اميدواري كرد كه اين مطالعه به نتايج مطلوب و رضابت بخش بيانجامد.

مدير گروه پوشش‌هاي سطح و خوردگي پژوهشكده صنايع رنگ در ادامه گفت:
متاسفانه چون ما بدون در نظر گرفتن شرايط اقليمي و نوع رنگ از الگوهاي ديگران استفاده مي‌كنيم، رنگ‌هاي جاده‌اي ما از دوام خوبي برخوردار نيستند در حالي كه رنگ‌هاي توليد شده ما از كيفيت خوبي برخوردارند و ما مي‌توانيم با مطالعه و پژوهش بر روي نحوه استفاده از نوع رنگ و نوع آب و هوا از دوباره كاري در رنگ آميزي خطوط جلوگيري كنيم.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.02227s, 18q