ایمن سازی تنها ۲۲۲ ساختمان از ۳۳ هزار ساختمان ناایمن در تهران

۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۳:۲۳ - کد خبر: 296174
ایمن سازی تنها ۲۲۲ ساختمان از ۳۳ هزار ساختمان ناایمن در تهران

سلامت نیوز: محسن هاشمی گفت: از ۳۳ هزار ساختمان نا ایمن تنها ۲۲۳ ساختمان ایمن شده اند و ۳ هزار ۶۰۲ در حال ایمن سازی هستند و ۲۹ هزار ۷۷۷ ساختمان هنوز ایمن سازی را آغاز نکرده اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران گفت: نزدیک به هزار و ۴۰۰ شهرداری و بیش از ۳۷ هزار دهیاری مسئولیت خدمت رسانی به مردم را بر عهده دارند. با این وجود شهرداری ها در شرایط کرونا با مشکلات متعددی مواجه اند.

وی افزود: پاسخگویی بدون اختیار، هزینه کرد، بدون منابع کافی از مهمترین چالش های شهرداری ها دهیاری هاست.

هاشمی گفت: شهرداری ها علاوه بر بحران ناشی از تحریم با کاهش ارزش پول ملی مواجه هستند.

وی با اشاره به دستور دیروز رییس جمهور که گفتند از این نهادها با تمام کمال ادامه دارد اطهار داشت، البته ما امیدواریم قوت این حمایت ها بیشتر شود.

هاشمی با اشاره به حادثه تاسف آور کلینیک سینا اطهر گفت: در این حادثه ۱۹ تن فوت کردند و تعدادی آسیب دیدند و چون به ابعاد آن به خوبی پرداخته نشد، شورا وظیفه خود دید تا حصول نتیجه رسیدگی کند.

وی با اشاره به جلسه سه ساعته روز گذشته در این باره با حضور تمام دست اندکاران گفت: توضیحات را ارایه دادند و به این نتیجه رسیدند که همه باید قصورشان را بپذیرند و گزارش مبسوطی ارائه شود.

رییس شورای شهر تهران افزود: این گزارش به مردم ارایه می شود، چون این مساله حق مردم است.

وی ادامه داد: براساس بررسی ها متوجه شدیم ۴ ساختار در این حادثه موثر بودند از جمله وزارت بهداشت، وزارت کار و شهرداری تهران و مالکین که به زودی گزارش تخلفات آنها ارایه می شود.

هاشمی با اشاره به اینکه ۵ ماه پیش طرح الزام شهرداری تهران به ایجاد سامانه برخط پایش ایمنی در برابر خطرات و پایش ایمنی در دستور کار قرار گرفت، گفت: ورژن اولیه آن آماده شده و باید بارگذاری شده است.

وی افزود: بعد از حادثه پلاسکو ۳۳ هزار ساختمان نا ایمن تشخیص داده شد و فشار ِآوردیم که ایمن کنند اما متاسفانه شهرداری ضابط نیست و پیگیر هستیم از طریق دولت لایحه‌ای را به مجلس ببریم تا شهرداری بتواند برای برخورد با مخاطرات وارد عمل شود.

هاشمی گفت: از ۳۳ هزار ساختمان نا ایمن تنها ۲۲۲ ساختمان ایمن شده اند و ۳ هزار ۶۰۲ در ساختمان در حال ایمن سازی هستند و ۲۹ هزار ۷۷۷ ساختمان هنوز ایمن سازی را آغاز نکرده اند.

وی ادامه داد: در گام اول برای پیشگیری باید سه درجه ایمن، نیمه ایمن و ناایمن تقسیم کنیم.

رییس شورای شهر گفت: در این جلسه موضوع پیشگیری و ایمنی هم از سوی شهرداری با شناسنامه ایمنی و اچ اس ای و شناسه ایمنی صادر کنیم و از همه دستگاه ها می خواهیم این نقاط ضعف را برطرف کنند.

وی گام سوم این جلسه را بررسی سامانه سوت زنی تخلفات در ایمنی و ساختمان سازی دانست و گفت: به این وسیله تا هر جایی نا ایمن بود هموطنان گزارش بدهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.20349s, 18q