خطر افزایش بیماری‌های غیرواگیر در دوران پسا کرونا

۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۴:۵۷ - کد خبر: 296247
خطر افزایش بیماری‌های غیرواگیر در دوران پسا کرونا

سلامت نیوز:عضو انجمن متخصصان بهداشت ایران گفت: به دلیل کاهش مراجعه مردم جهت پایش سلامت در روزهای کرونایی خطر افزایش بیماری‌های غیرواگیر بیشتر شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،احمد مهری اپیدمیولوژیست و کارشناس سلامت عمومی و عضو انجمن متخصصان بهداشت ایران در با اشاره به ارائه خدمات بهداشت عمومی به مردم به ویژه گروه‌های پرخطر پس از شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات جدی پس از شیوع بیماری کرونا و به خصوص در دوران پسا کرونا دریافت خدمات بهداشتی درمانی است که متاسفانه برخی از مردم از این موضوع غافل شده اند.


او ادامه داد: یکی از مسائل مهم بحث مراقبت‌های بهداشتی و انجام به موقع چکاپ بیماران و به خصوص گروه‌های پرخطر است به طوری که برخی از واکسیناسیون ها به دلیل شیوع بیماری کرونا به تاخیر افتاده است.


عضو انجمن متخصصان بهداشت ایران تاکید کرد: بیمارانی که تحت نظر مراقبان سلامت، ماماها و کارشناسان بهداشت بودند به دلیل شیوع بیماری کرونا به مراکز بهداشتی درمانی کشور مراجعه نمی‌کنند که این موضوع سلامت بیماران را به شدت تهدید می‌کند.


او گفت: کاهش میزان مراجعه مردم به مراکز بهداشتی- درمانی در زمان شیوع بیماری کرونا باعث افزایش شیوع بیماری‌های غیر واگیر در کشور می‌شود.
او بیان کرد: یکی از مسائل مهم در حوزه سلامت از سرگیری مراجعه بیماران و به خصوص افراد پرخطر به خانه‌های بهداشت و پایش سلامت آنها توسط مراقبان سلامت است. در حال حاضر پزشکان در زمینه ارائه خدمات در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و مردم نباید در دوران شیوع بیماری کرونا از مشکلات و دیگر مسائل حوزه سلامت مثل بیماری‌های غیر واگیر غافل شوند.


مهری ادامه داد: معتقدم تمام افرادی که علائم بیماری‌های غیر واگیر دارند باید تحت نظر مراقبان سلامت، بهورزان و پزشک خانواده قرار بگیرند تا از شیوع بیماری های غیرواگیر و افزایش آن در کشور پیشگیری شود. توصیه می‌شود افراد هنگام مراجعه به خانه‌های بهداشت از ماسک استفاده کرده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
او ادامه داد: بیماران جهت چکاپ بهتر است در ساعت های خلوت به خانه های بهداشت مراجعه کنند و در صورت داشتن علائم کرونا به مراقبان سلامت اطلاع دهند.

مهری با اشاره به اینکه در حال حاضر واکسیناسیون اطفال به دلیل شیوع بیماری کرونا به تأخیر افتاده است، گفت: پوشش واکسیناسیون کشور در دنیا سرآمد است و نباید هیچگونه اختلالی در روند ایجاد شود. خانواده‌ها باید جهت انجام واکسیناسیون کودکان در زمان تعیین شده به خانه های بهداشت مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.0257s, 20q