وزیر بهداشت از آغاز تولید ملی داروی رمدسیور خبر داد

۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۳:۲۱ - کد خبر: 296711
وزیر بهداشت از آغاز تولید ملی داروی رمدسیور خبر داد

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تولید ملی داروی رمدسیور برای درمان کرونا در کشور خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،سعید نمکی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: تاکنون داروی موثر و قابل اعتماد برای درمان ویروس کرونا در دنیا وجود ندارد اما داروی رمدسیور در اروپا و آمریکا برای مبتلایان به این ویروس تجویز می شود و به اندازه کافی در کشور موجود بوده و از هفته آینده تولید ملی آن نیز آغاز می شود.


وی اظهار داشت: البته داروی رمدسیویر توسط برخی شیادان در شبکه قاچاق و نوع جعلی آن عرضه می شد که با اقدام هوشمندانه، این دارو را به اندازه کافی در شبکه بهداشت و درمان توزیع کردیم.


وزیر بهداشت تاکید کرد: همچنان استان های مازندران، خراسان رضوی، تهران و البرز از لحاظ ویروس کرونا جای نگرانی دارند و باید آن را مهار و کنترل کنیم.


نمکی با بیان اینکه همراهی مردم در استفاده از ماسک ور عایت فاصله اجتماعی بیشتر شده، اظهار داشت: گزارشی از تفویض اختیار به کمیته های استانی مقابله با کرونا و ایجاد محدودیت ها در کاهش موارد ابتلا به این ویروس به رییس جمهور و اعضای هیات دولت ارائه کردیم.


به گفته وی، محدودیت های جدید به مدت یک هفته ابلاغ شده و اگر اثرات کمتری از لحاظ موارد ابتلا به کرونا مشاهده کردیم محدودیت های بیشتری را خواهیم داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.7594s, 19q