هشدار سازمان هواشناسی: از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ و صعود به ارتفاعات پرهیز شود!

۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۱:۱۴ - کد خبر: 297594
هشدار سازمان هواشناسی: از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ و صعود به ارتفاعات پرهیز شود!

سلامت نیوز: یک کارشناس سازمان هواشناسی هشدار داد: توصیه می شود از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ و صعود به ارتفاعات استان‌های پر بارش خودداری شود. امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با میزان در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز با جریانات خنک شمالی در نوار شمالی کشور، سواحل دریای خزر، استان‌های گلستان و خراسان شمالی بارش باران همراه با رعد و برق آغاز می‌شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،وی ضمن اشاره به اینکه استان‌های اردبیل، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی در ساعات بعد از ظهر با افزیش ابر، بارش باران و گاهی وزش باد شدید همراه هستند، ادامه داد: بعد از امروز و اوایل شب علاوه بر این مناطق برای شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، زنجان، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات زاگرس مرکزی و مناطقی از هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.


این کارشناس سازمان هواشناسی به بیان اینه امروز بارش باران به ویژه در مناطق کوهستانی استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی شدید است، هشدار داد: فردا بارش باران در سواحل شمالی کشور، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات دامنه‌های البرز تداوم پیدا می‌کند؛ همچنین بارش‌های تهران می‌تواند روی مناطق مرتفع تهران از مقادیر بیشتری برخودار باشد و توصیه می‌شود از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه‌های این استان‌ها خودداری شود.


نقشینه با تاکید بر اینکه بهتر است از صعود به ارتفاعات استان‌هایی که بارش باران در آن‌ها شدید است به دلیل خطر برخورد صاعقه پرهیز شود، بیان کرد: طی ۲ روز آینده نوار شمالی کشور با کاهش موقتی دما بین ۶ تا ۱۰ درجه همراه است.


وی اظهار کرد: روز شنبه در استان‌های شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و مناطقی از استان‌های اصفهان، یزد، فارس، کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار‌های پراکنده را داریم.


این کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: یکشنبه دوشنبه در ساعات بعد از ظهر در سواحل دریای خزر، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان بارش‌های پراکنده به صورت رگبار و گاهی همراه با رعد و برق رخ می‌دهد.


وی با اشاره با اینکه طی ۵ روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد‌های موسمی ۱۲۰ اتفاق می افتد، متذکر شد: در منطقه زابل وزش این باد‌ها می‌تواند منجر به خیزش گرد و خاک شود.


نقشینه با بیان اینکه در ۳ روز آینده شرق دریای عمان مواج و متلاطم است، عنوان کرد: فردا شرق و مرکز دریای خلیج فارس هم مواج و متلاطم است.
این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه بیشتر مناطق کشور طی امروز و چند روز آینده با کاهش دما همرا هستند، گفت: بیشینه دمای پایتخت امروز ۳۹ و فردا ۳۵ است و در حال حاضر دمای تهران و رشت ۳ درجه کاهش پیدا کرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.46404s, 19q