شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷

امدادگران هلال‌احمر استان تهران، دوکوهنورد را در ارتفاعات شمال تهران و در قله دماوند نجات دادند. این افراد با بالگرد منتقل شدند.تیم واکنش سریع جمعیت هلال‌احمر استان تهران در روزهای پایانی هفته برای تسریع در مأموریت‌های امدادی در سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر مستقر می‌شوند و این هفته دو مأموریت سخت امدادی را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

مأموریت نجات در قله

سلامت نیوز:امدادگران هلال‌احمر استان تهران، دوکوهنورد را در ارتفاعات شمال تهران و در قله دماوند نجات دادند. این افراد با بالگرد منتقل شدند.تیم واکنش سریع جمعیت هلال‌احمر استان تهران در روزهای پایانی هفته برای تسریع در مأموریت‌های امدادی در سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر مستقر می‌شوند و این هفته دو مأموریت سخت امدادی را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شهروند ،در پی اعلام حادثه در ارتفاعات توچال مبنی بر عارضه قلبی و کم شدن سطح هوشیاری فردی هفتادساله در کمترین زمان تیم واکنش سریع هلال احمر استان تهران به همراه بالگرد به موقعیت حادثه اعزام شد.پس از رسیدن تیم اعزامی، نجاتگران اقدامات اولیه و پیش بیمارستانی را برای مصدوم انجام دادند و پس از تثبیت فیزیکی مصدوم را به وسیله بالگرد به سازمان امدادونجات منتقل کردند. پس از انتقال مصدوم با بالگرد، او برای تکمیل چرخه درمانی به وسیله تیم اورژانس به مرکز درمانی منتقل شد.

حادثه دوم مربوط به قله دماوند بود که با توجه به اینکه مصدوم در ارتفای پنج هزار متری و در جبهه شمال شرقی قرار داشت، تیم واکنش سریع هلال‌احمر استان همراه با بالگرد به قله دماوند اعزام شد. در این حادثه کوهنورد زن پنجاه‌وهفت‌ساله به دلیل سقوط از ارتفاع با آسیب‌دیدگی شدیدی مواجه شده بود.با مهارت بالای خلبان و نیروهای تیم امداد هوایی بالگرد به صورت نیمه معلق در محل حاضر و پس از رسیدن تیم اعزامی مشخص شد این زن از ناحیه لگن و دنده‌ها دچار آسیب‌دیدگی شدیدشده است.

مصدوم با بالگرد به سازمان امدادونجات منتقل و برای اعزام به مرکز درمانی به اورژانس تحویل داده شد. همچنین در دارآباد  هم حادثه دیگری رخ داد که امدادگران هلال‌احمر در جریان قرار گرفتند. در پی تماس همراهان فرد مصدوم با مرکز کنترل و پشتیبانی عملیات امدادونجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران مبنی بر سقوط یک نفر در ارتفاعات دارآباد بلافاصله یک تیم عملیاتی به همراه پزشک از پایگاه امدادونجات کوهستان دربند به محل حادثه اعزام شد.

نجاتگران تیم عملیاتی کوهستان هلال‌احمر شمیرانات پس از رسیدن به محل حادثه و نجات فرد که به دلیل سقوط از ارتفاع دچار آسیب‌دیدگی در پای راست شده بود با انجام اقدامات اولیه درمانی وتثبیت فیزیکی و عبور از مسیرهای سخت و دشوار فرد مصدوم به پایین کوه منتقل وتحویل عوامل اورژانس شد.کوهنوردان می‌توانند در صورت بروز حادثه با شماره ۱۱۲ تماس بگیرند تا در کمترین زمان نجاتگران هلال‌احمر استان تهران برای امدادرسانی اعزام شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha