یک زمانی ماجرای گرمخانه‌ها بود و زمانی گورخواب‌ها رسانه‌ها و نشریان را تحت‌تاثیر قرار دادند. دوره‌ای هم گفتن از زنان معتاد متجاهر روی بورس بود. آسیب‌هایی که دوره‌ای خبرساز می‌شوند و با همان سرعت فراموش معابر دنج شهر، سال‌هاست با آشفتگی‌شان عجین شده.

طرحی برای فرار به زیرپوست شهر

سلامت نیوز:یک زمانی ماجرای گرمخانه‌ها بود و زمانی گورخواب‌ها رسانه‌ها و نشریان را تحت‌تاثیر قرار دادند. دوره‌ای هم گفتن از زنان معتاد متجاهر روی بورس بود. آسیب‌هایی که دوره‌ای خبرساز می‌شوند و با همان سرعت فراموش  معابر دنج شهر، سال‌هاست با آشفتگی‌شان عجین شده.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شهروند ،فرقی ندارد خیابانی در هرندی باشد یا کوچه‌پس‌کوچه‌ای باریک در شوش. اتراق می‌کنند و تلخی را می‌ریزند به رگ‌های‌شان. افیون که به رگ‌ها می‌رسد، آرامش می‌دود زیر پوست چروک‌خورده و آفتاب‌ سوخته‌شان. شب‌ها کارتنی از گوشه سطلی بیرون می‌آید تا خانه‌ای شود به مساحت چندمتر در چندمتر برای آسایش شبانه.

صبح‌ها کوچه‌گردی و خیابان‌گردی با چهره‌ای آشفته می‌شود همه دل‌مشغولی‌شان. لباس‌ها به تن‌شان زار است و مرور ماه‌ها و شاید سال‌ها را به خود می‌بینند. آینده، محدوده‌ای است مه‌گرفته برایشان و از گذشته جز چند خاطره جسته و گریخته به ذهن ندارند؛ خاطره شوهر یا پدری که منقل‌نشین‌شان کرد و... خاطره‌هایی سیاه و خاکستری از گذشته‌ای که روزگار امروزشان را خاکسترنشین کرده است.

می‌گویند چهره‌های آشفته‌شان موجب رعب و وحشت شهروندان می‌شود و برای امنیت و آرامش شهر باید از محله‌ها جمع شوند. قبل از همه‌گیری کرونا ٥٠٠نفرشان به فهرست جمع‌آوری‌شده‌ها اضافه می‌شدند و اخبار از آنان به‌عنوان معتادان متجاهر می‌گفتند. نبودِ مرکز ماده ١٦ ویژه بانوان، زنان معتاد متجاهر را از این فهرست حذف می‌کرد تا اینکه قرارها بر این شده تا ٥٠٠نفر از‌ هزار زن معتاد متجاهر تهران در مرکزی در بهزیستی نگهداری شوند، البته به دوشرط داشتن بالای ٦٥سال و دوم بیماری‌ای با زخم باز.   


سمن‌ها مرهمی بر دردها و آسیب‌ها

رئیس‌پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت از ‌هزار زن معتاد متجاهر در تهران خبر داده است؛ آماری که به‌زعم