رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: اتاق‌هایی مخصوص و مجزا در خوابگاه‌ها در نظر گرفته شده تا دانشجویان مشکوک به کرونا تا زمان انتقال به مراکز درمانی در آنجا ساکن شوند.

اسکان دانشجویان مشکوک به کرونا در اتاق‌ جداگانه

سلامت نیوز:رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: اتاق‌هایی مخصوص و مجزا در خوابگاه‌ها در نظر گرفته شده تا دانشجویان مشکوک به کرونا تا زمان انتقال به مراکز درمانی در آنجا ساکن شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی ، مجتبی صدیقی در‌باره اقدامات در نظر گرفته شده در خوابگاه‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامت دانشجویان اظهار داشت: همه پروتکل‌های بهداشتی اعلامی به خوابگاه‌ها، با نظارت کامل رعایت می‌شود.رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: یکسری تجربیات جدید نیز از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بهره‌برداری خوابگاه‌ها در حوزه رشته‌های علوم پزشکی نیز به اشتراک گذاشته شد و از آنها در خوابگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بهره‌ گرفته‌ایم.

صدیقی با اشاره به تمهیدات لازم برای برخی دانشجویانی که احتمالا در طول ترم علائم بیماری را دارند، گفت: در خوابگاه‌ها اتاقی مخصوص و جداگانه‌ای در نظر گرفته شده تا دانشجویانی که به کرونا مشکوک هستند تا زمانی که به مرکز خدمات درمانی انتقال یابند، اسکان داده شوند.


افزایش دفعات ضد‌عفونی کردن محیط
وی ادامه داد: تعداد دفعات ضد‌عفونی کردن محیط و اتاق‌ها در طول روز افزایش داده شده و همچنین یکسری توصیه‌های خاص در مکان‌های عمومی خوابگاه مثل آشپزخانه‌ها و حمام در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان امور دانشجویان عنوان کرد: ناظران بهداشت مرکز بهداشت هر دانشگاهی به صورت مکرر به خوابگاه‌ها مراجعه می‌کنند و همه پروتکل‌های بهداشتی و سلامت دانشجویان را بررسی می‌کند.صدیقی خاطر نشان کرد: دانشگاه‌ها با احتیاط بسیار زیاد و ظرفیت بسیار مطمئن اقدامات لازم را در زمینه حفظ سلامت دانشجویان و جلوگیری از شیوع کرونا انجام داده‌اند.

وی همچنین پیشتر به ایرنا گفته بود: جمع‌بندی دانشگاه‌ها در خصوص نحوه اسکان دانشجویان خوابگاهی برای ترم جاری این بود که حداکثر بتوانیم 40 درصد ظرفیت خوابگاهی را برای پذیرش دانشجویان در ترم جاری آماده کنیم و بیشتر از این امکان پذیرش وجود ندارد. البته این ظرفیت ممکن است در برخی دانشگاه‌ها 20، 30 یا حتی 40 درصد باشد اما بطور قطع بیشتر از 40 درصد دانشجویان را در خوابگاه‌ها پذیرش نخواهیم کرد.رئیس سازمان امور دانشجویان همچنین گفته بود:

همه دانشجویان روز شنبه 15 شهریور ماه در غربالگری به شکل غیرحضوری شرکت و کارنامه سلامت خود را پر کرده‌اند. این سنجش کمک می‌کند دانشجویان محتمل مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا شناسایی شوند تا در خصوص آنها تصمیم‌گیری شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha