سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
کد خبر: 304980

چشم صورتی یا متورم معمولاً به خودی خود بهبود می یابد و بسته به نوع آن ، برخی از درمان های خانگی می توانند علائم را تسکین دهند.

۵ درمان خانگی برای درمان چشم متورم

سلامت نیوز: چشم صورتی یا متورم معمولاً به خودی خود بهبود می یابد و بسته به نوع آن ، برخی از درمان های خانگی می توانند علائم را تسکین دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، چشم صورتی که به آن ورم ملتحمه نیز گفته می شود ، التهاب بافتی است که پلک شما را خط می زند و قسمت سفید چشم شما را می پوشاند. علائم رایج عبارتند از:

    قرمزی یا صورتی در یک یا هر دو چشم
    تحریک پذیری
    خارش
    پلک ها به هم چسبیده اند

چشم صورتی سه نوع دارد: باکتریایی ، ویروسی و آلرژن. در حالی که باکتریایی و ویروسی به طور معمول یک تا دو هفته طول می کشد (ویروسی گاهی اوقات تا سه هفته) ، صورتی ناشی از آلرژی تا زمانی که واکنش آلرژیک دارید ادامه خواهد داشت.

فقط چشم صورتی باکتریایی با آنتی بیوتیک قابل درمان است. با این حال ، برخی اقدامات نیز می توانید در خانه انجام دهید که می تواند به کاهش علائم هر سه کمک کند.

کمپرس سرد بزنید

یک کمپرس سرد ممکن است باعث تسکین موقتی چشم تحریک شده ، در درجه اول برای التهاب ملتحمه آلرژیک شود.

برای تهیه کمپرس سرد ، یک دستمال تمیز و مرطوب را برای چند دقیقه در فریزر قرار دهید ، اما تا زمانی که منجمد نشود ، سپس آن را روی چشمهای بسته قرار دهید. سرما ممکن است رگهای خونی را کوچک کرده و قرمزی را کاهش دهد و باعث تسکین خارش و تحریک شود.

پارچه را به مدت پنج دقیقه یا تا زمانی که سرد باشد روی چشم خود نگه دارید. این کار را می توان سه یا چهار بار در روز یا هر ساعت انجام دهید. همیشه هر بار از یک پارچه جدید استفاده کنید.

از یک دستمال گرم استفاده کنید

ترشحات چشم در هر سه نوع چشم صورتی شایع است و چرک را می توان به ویژه در چشم صورتی باکتریایی مشاهده کرد. برای کمک به نرم و تمیز کردن ترشحات ، یک حوله یا پارچه تمیز را در آب گرم خیس کرده و بیرون بیاورید و آن را روی پلک های بسته خود قرار دهید.

همچنین ممکن است جریان خون به دلیل فشار زیاد به چشم افزایش یابد ، که می تواند سلول های ایمنی بدن را برای مقابله با عفونت به منطقه وارد کند.

دقیقاً مانند کمپرس سرد ، می توان پارچه شستشو را روی چشم خود بگذارید تا هر مدت که گرم باشد.

قطره های چشمی را امتحان کنید

در برخی موارد ، استفاده از قطر می تواند به کاهش علائم چشم صورتی کمک کند. قطره ها چشم را مرطوب می کنند یا در مورد التهاب ملتحمه آلرژیک به شستن مواد حساسیت زا و سلول های التهابی چشم کمک می کنند.

قطره های چشم بدون نسخه پزشک ، مانند کتوتیفن و اولوپاتادین حاوی آنتی هیستامین ها هستند که واکنش آلرژیک چشم را کاهش می دهند. از نظر دوز ، هر قطره چشم بسته به قدرت آنتی هیستامین متفاوت خواهد بود. بنابراین ، برچسب را از نزدیک بخوانید و با پزشک خود مشورت کنید.

از لنز استفاده نکنید

باکتری یا ویروس مسئول عفونت شما می تواند در لنزهای تماسی و محلول قرار داشته باشد ، به همین دلیل از بین بردن هر دو ضروری است. اگر چشم صورتی دارید و از لنزهای تماسی استفاده می کنید ، با چشم پزشک خود تماس بگیرید ، زیرا این می تواند نشانه تحریک مربوط به تماس یا نوع دیگری از عفونت باشد.

از آرایش چشم صرف نظر کنید

مشابه لنزهای تماسی ، مهم است که در حالی که ملتحمه باکتریایی یا ویروسی دارید ، از آرایش چشم خودداری کنید. توصیه می شود حداقل دو هفته قبل از استفاده مجدد از آرایش چشم صبر کنید ، اما اگر چشمان شما هنوز تحریک شده ، ناراحت یا قرمز است ، بهتر است بیشتر صبر کنید.

منبع: www.msn.com

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =