شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷

ظاهرا برای بسیاری از مردم، کرونا دیگر تمام شده و هیچ خطری آنها را تهدید نمی‌کند. جامعه امروز ایران فقط از شرایط شیوع کرونا، ماسک زدن مردم را تجربه می‌کند که در سال‌های گذشته نیز به دلیل آلودگی هوای کلانشهرها در این فصل، زدن ماسک امری عادی بوده و هست.

موج چهارم اصلا منتفی نیست

سلامت نیوز: ظاهرا برای بسیاری از مردم، کرونا دیگر تمام شده و هیچ خطری آنها را تهدید نمی‌کند. جامعه امروز ایران فقط از شرایط شیوع کرونا، ماسک زدن مردم را تجربه می‌کند که در سال‌های گذشته نیز به دلیل آلودگی هوای کلانشهرها در این فصل، زدن ماسک امری عادی بوده و هست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی ، به اتفاقات چند روز اخیر که ایران بعد از پیک وحشتناک سوم که روزانه بیش از ۴۵۰ نفر در آبان‌ماه قربانی سهل‌انگاری خودشان و دیگران می‌شدند؛ نگاهی می‌اندازیم، حالا نیز عملکرد مردم در جدی نگرفتن هشدارها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ما را به یاد کاهش آمار در اردیبهشت و خرداد می‌اندازد. در این بین وزیر بهداشت تایید کرده که «موارد سرپایی در حال افزایش است و این یک اعلان و هشدار برای یک خیز جدید در بهمن و اسفندماه می‌تواند باشد.»

مردمی که در چند روز گذشته بدون توجه به آمارها، به شهرهای شمالی هجوم بردند و شلوغی بازار تهران و وسایل حمل نقل عمومی و... کمترین نشانی از احساس خطر آنها ندارد. البته ظاهرا مدیران ارشد کشور نیز از افکار مردم تبعیت کرده و مانند آنها فکر و عمل می‌کنند و برای عملکرد آنها در چند وقت اخیر نیز می‌توان به مثال‌های پرشماری اشاره کرد، از بازگشایی دوباره مدارس در نیمه دوم سال تا برگزاری مراسمات سوگواری و بازگشایی مشاغل دسته ۳ و ۴.

در این بین بسیاری از کارشناسان به عادی انگاری مردم و مدیران در روزهایی ک