جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا/ بیش از ۲.۱ میلیون فوتی تاکنون

۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۰:۵۱ - کد خبر: 306687
جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا/ بیش از ۲.۱ میلیون فوتی تاکنون

سلامت نیوز:آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۹۸ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۱۰۳ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۱۱۶ هزار و ۴۳۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۷۰ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۷۵۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.


آمریکا تاکنون با بیش از ۲۵.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۴۲۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.


هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۸.۷ میلیون نفر فراتر رفته است.
همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.


تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۹۵ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا نیز از ۸۴ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همچنین فرانسه بیش از ۷۲ هزار، روسیه بیش از ۶۸ هزار و ایران نیز بیش از ۵۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.
پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۵ هزار، آلمان با بیش از ۵۲ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۰ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۶ هزار و آفریقای جنوبی با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۵ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۴۲ مبتلا، ۴۲۴ هزار و ۱۷۷ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۵۴۴ مبتلا، ۱۵۳ هزار و ۲۲۱ قربانی
۳. برزیل: هشت میلیون و ۷۵۵ هزار و ۱۳۳ مبتلا، ۲۱۵ هزار و ۲۹۹ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۶۷۷ هزار و ۳۵۲ مبتلا، ۶۸ هزار و ۴۱۲ قربانی
۵. انگلیس: سه میلیون و ۵۸۳ هزار و ۹۰۷ مبتلا، ۹۵ هزار و ۹۸۱ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۱۱ هزار و ۲۵۷ مبتلا، ۷۲ هزار و ۶۴۷ قربانی
۷.اسپانیا: دو میلیون و ۶۰۳ هزار و ۴۷۲ مبتلا، ۵۵ هزار و ۴۴۱ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۴۴۱ هزار و ۸۵۴ مبتلا، ۸۴ هزار و ۶۷۴ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۴۱۸ هزار و ۴۷۲ مبتلا، ۲۴ هزار و ۷۸۹ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۱۲۵ هزار و ۲۶۱ مبتلا، ۵۲ هزار و ۲۰ قربانی
براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.70673s, 18q