کاهش ذخائر خون مراکز درمانی استان تهران / مردم خون اهدا کنند

۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۷:۴۸ - کد خبر: 307717
کاهش ذخائر خون مراکز درمانی استان تهران / مردم خون اهدا کنند

سلامت نیوز:مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: فرونشستن موج کرونا، سبب افزایش مراجعات بیماران برای انجام اعمال جراحی در بیمارستانها شده است که در پی آن نیاز به خون افزایش و ذخایر کاهش یافته‌اند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمد رضا مهدی زاده، مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: فرونشستن موج کرونا، سبب افزایش مراجعات بیماران برای انجام اعمال جراحی در بیمارستانها شده است که در پی آن نیاز به خون افزایش و ذخایر کاهش یافته‌اند.


وی گفت: خوشبختانه با رعایت کردن فاصله گذاری‌های اجتماعی و اصول قرنطینه، موج شیوع کرونا در تهران فرو نشسته و بیمارستانها اعمال جراحی را افزایش داده‌اند که متعاقب آن نیاز به خون نیز افزایش یافته است.


مهدی زاده ضمن تشکر از مردم تهران که با اهدای خون ضامن سلامتی بیماران نیازمند به خون می‌شوند، ابراز داشت: از مردم ایثارگر استان دعوت می‌کنیم با اهدای خون حمایت خود را از بیماران تداوم بخشند.


مدیرکل انتقال خون استان تهران ادامه داد: فصل زمستان که در آن قرار داریم همیشه با سرما و ریزش برف و باران، اهدای خون را سخت تر می‌کرد؛ همین طور رسیدن به روزهای پایانی سال سبب کاهش اهدای خون می‌شد و امسال نیز وجود همه گیری کرونا مزید بر علت شد.
وی متذکر شد: امیدواریم با خروج از پیک همه گیری این بیماری ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، شهروندان اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار دهند.


مهدی‌زاده تاکید کرد: اهدای خون تدریجی از زمستان تا ابتدای بهار سبب می‌شود تا بیماران و خانواده‌های آنان نیز با خیالی آسوده تربه پیشواز سال نو بروند و مشکلی برای تامین خون مورد نیاز عزیزانشان نداشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.39389s, 18q