بازدید از مراحل پیشرفت پروژه بیمارستان کودکان امید که اولین و بزرگترین بیمارستان فوق تخصصى جراحی اطفال ایران و خاورمیانه است و توسط خیریه بین المللی زنجیره امید در حال احداث می باشد، به دلیل پاندمی کرونا با حضور تعداد معدودی از خیرین و اصحاب رسانه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با حمایت شرکت زرین رویا برگزار شد.

احداث بزرگترین بیمارستان فوق تخصصی اطفال در ایران و خاورمیانه

سلامت نیوز: بازدید از مراحل پیشرفت پروژه بیمارستان کودکان امید که اولین و بزرگترین بیمارستان فوق تخصصى جراحی اطفال ایران و خاورمیانه است و توسط خیریه بین المللی زنجیره امید در حال احداث می باشد، به دلیل پاندمی کرونا با حضور تعداد معدودی از خیرین و اصحاب رسانه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با حمایت شرکت زرین رویا برگزار شد.

به گزارش سلامت نیوز، در این برنامه مریم مرعشی مدیر عامل موسسه خیریه بین المللی زنجیره امید گفت: احداث بیمارستان فوق تخصصى اطفال با ۵۴۰ تختخواب، یك پروژه بسیار مهم ملى است كه برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه ساخته مى شود که خاکبرداری و نیلینگ آن به اتمام رسیده است و ادامه ساخت آن نیازمند همراهى و همكارى همگان مى باشد.


وی تاکید نمود: این بیمارستان تمامی خدمات درمانی- عمومی و فوق تخصصی را ارائه خواهد داد به همراه یک مرکز مجهز و استاندارد توانبخشی مختص کودکان و وجود یک مرکز تحقیقات مختص پزشکی کودکان ، مرکز ترومای مختص کودکان و همچنین ساختن مرکز اقامتی با ظرفیت بالا در کنار بیمارستان یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد بیمارستان کودکان امید است که مدل این بیمارستان به نظر تمامی کارشناسان حوزه وزارتی و متخصصان ساخت بیمارستان،  دارای کاملترین پکیج مطالعاتی می باشد.


مرعشی عنوان کرد: پروژه بیمارستان 540 تختخوابی کودکان امید از سال گذشته در منطقه جوادیه تهران آغاز گردید و هزینه احداث كل بیمارستان  2500 میلیارد تومان برآورد شده است. گودبرداری آن به اتمام رسیده و اواسط اردیبهشت ماه سال 1400 فاز اول پروژه با 135 تختخواب شروع خواهد شد و فازهای بعدی تا 5 سال اینده مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. این بیمارستان پذیرای کودکان سراسر کشور میباشد.


مدیر عامل خیریه بین المللی زنجیره امید اعلام کرد: ما در خیریه طرحی به نام آجرنماد در نظر گرفته ایم تا سه گروه از خیرین بتوانند در این امر خیر مشارکت کنند:
 1.خیرین کلان کل گزارشات مالی خود را می توانند از زنجیره امید بگیرند و در صورت تمایل اتاق و یا تختی به نام خودشان ثبت کنند. 2.خیرین متوسط می توانند با خرید هر آجر به مبلغ 200 هزار تومان با امضا و کیو آر کد، آجری به نام خود برای همیشه ثبت نمایند.
3.در پروژه ای که همراه اول  با هماهنگی وزیر محترم ارتباطات در اختیار زنجیره امید گذاشته است، بهار 1400 پیامک انبوهی برای مشترکین همراه اول ارسال خواهد شد که مشترکین می توانند با انتخاب از طریق *540# روزی 300 تومان در ساخت بیمارستان مشارکت کنند.

در حاشیه برنامه مدیر عامل زنجیره امید گزارشی از عملکرد 14 ساله خیریه ارائه نمود وگفت: از تیر ماه 1386 تاکنون حدود 13800 کودک بیمار را از سراسر کشور توسط خیریه بین المللی زنجیره امید مورد جراحی فوق تخصصی قرار گرفته اند و این موسسه خدمات درمانی خود را با کمترین هزینه، به کودکان زیر 18 سال، بدون در نظر گرفتن دین، نژاد و ملیت و طبق استانداردهای بین المللی در سه رشته قلب، ارتوپدی و ترمیمی ارائه می‌دهد.


وی افزود در سال گذشته نیز با وجود پاندمی کرونا بالغ بر 1050 کودک با کمک تیم های داوطلب داخل کشور تحت جراحی و درمان قرار گرفته اند و با توجه به شرایط بد اقتصادی جهت حمایت بیماران 2500 پکیج مواد غذایی کامل به خانواده ها اهدا شده است و از دی ماه سال 99 نیز  اقامتگاه زنجیره امید مجدد بازگشایی شد و بیماران با رعایت پروتکل های بهداشتی تحت پوشش توانبخشی قرار گرفتند.
وی تاکید نمود: به خاطر بحران کرونا فیزیوتراپی بیماران قطع نشده است و به صورت آنلاین، بیش از 3500 جلسه توانبخشی توسط کادر توانبخشی زنجیره امید برگزار شده است.


مرعشی در مورد همکاری با بهزیستی گفت:  طی تفاهم نامه ای که فی ما بین سازمان بهزیستی کشور و خیریه بین المللی زنجیره امید وجود دارد تاکنون 2250 بیمار بهزیستی در خیریه تحت درمان و جراحی  قرار گرفته‌اند که با وجود بحران کرونا نیز از اردیبهشت ماه  سال 99 تعداد 1023 کودک بیمار از سراسر کشور در زنجیره امید درمان و جراحی شده اند.


در این برنامه فیلم مستند كودكان امید به كارگردانى محمدرضا جهان پناه نیز به نمایش درآمد و آرش طوسی از شرکت زرین رویا نیز طی سخنان کوتاهی از همکاری با خیریه ابراز خشنودی نمود و از همه خیرین خواست تا در ساخت بیمارستان مشارکت نمایند. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =