کیفیت هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس

۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۱:۴۶ - کد خبر: 309470
کیفیت هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس

سلامت نیوز:براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به علت عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوای صبح امروز چهارم فروردین در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان ، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح روز چهارشنبه (۴ فروردین ۱۴۰۰) کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.


همچنین به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی در طول روز تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.


افزایش تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (۵ فروردین ۱۴۰۰) از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود. حاکمیت جو ناپایدار و وزش باد مؤثر در طول روز، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با وزش باد شدید در برخی ساعات احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.


شایان‌ذکر است ادامه این شرایط جوی تا ساعات پایانی پنجشنبه همراه با وزش باد مؤثر برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.76804s, 19q