دورکاری کارمندان در تهران لازم الاجراست

۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۵:۴۲ - کد خبر: 309768
دورکاری کارمندان در تهران لازم الاجراست

سلامت نیوز: استاندار تهران با بیان این‌که ۱۰ شهرستان این استان از جمله تهران در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند، گفت: دورکاری کارمندان دستگاه‌های اجرایی در این شرایط لازم‌الاجراست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران گفت: بر اساس آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا در شهرهای نارنجی از جمله تهران یک‌سوم کارمندان مشاغل ضروری و مهم باید به صورت دورکاری کارهای محوله را انجام دهند و سایر ادارات هم باید نیمی از کارمندان به صورت دورکاری کارهای خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: در شهرهای قرمز نیز خدمات ضروری حضور کارمندان به نصف کاهش پیدا می‌کند و در سایر اداراتی که خدمات غیرضروری ارائه می‌دهند، دوسوم کارمندان به صورت دورکار وظایف خود را باید انجام دهند.

استاندار تهران ادامه داد: اجرای دقیق دورکاری کارمندان برای سبک شدن بار ترافیک شهر تهران الزامی است و در بخشنامه‌ای به تمامی مدیران دستگاه‌ها تاکید شده است که به طور دقیق این دورکاری را اجرایی کنند و همچنین در این خصوص بازرسی‌هایی نیز از نحوه حضور کارمندان در ادارات به طور منظم انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که بر اساس آخرین آمار حدود ۴۰ درصد خودروهای پلاک‌های استان تهران در شهرستان‌های کشور در ایام نوروز تردد داشتند، افزود: افرادی که به مسافرت رفتند، داوطلب شوند تا برای گرفتن تست غربالگری کرونا از آنها اقدام شود چراکه سفرها در انتقال چرخه ویروس کرونا نقش دارد.

استاندار تهران با بیان این‌که اجرای طرح محله‌محوری شهید سلیمانی موجب شد تا استان تهران در کشور جزو استان‌های موفق در زمینه کنترل بیماری کرونا باشد، توضیح داد: در این شرایط خاص برای این‌که مدیریت کنترل این ویروس از دستمان درنرود باید این طرح محله‌محوری در استان تهران از سرگرفته شود.

محسنی بندپی گفت: ویروس کرونای انگلیسی سرعت انتقال بسیار بالایی دارد و در گذشته اگر فردی در خانواده مبتلا به ویروس می‌شد شاید انتقال ویروس به سایر افراد خانواده حدود ۵۰ درصد بود اما شیوع ویروس انگلیسی سرعت انتقال ویروس را بالا برده است و گزارش‌هایی داریم که با مبتلا شدن یک نفر کل اعضای خانواده در کمترین زمان به این ویروس مبتلا می‌شوند.

استاندار تهران ادامه داد: بر اساس آخرین آمار میزان بستری‌های این ویروس در بیمارستان‌های تهران از مرز ۳ هزار و ۷۰۰ نفر گذشته است که این آمار زنگ خطری برای شهروندان است تا همه این ویروس جهش‌یافته را جدی بگیرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.65339s, 19q