سازمان جهانی بهداشت هشدار داد

افزایش جهانی شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در هفته‌های اخیر

۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۳۷ - کد خبر: 310547
افزایش جهانی شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در هفته‌های اخیر

سلامت نیوز:دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان برای هشتمین هفته متوالی روند افزایشی داشته است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، "تدروس آدهانوم" دبیرکل سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) در یک کنفرانس خبری گفت: موارد جهانی ابتلا به کووید-۱۹ برای هشتمین هفته متوالی افزایش پیدا کرده است.


وی افزود: هفته گذشته موارد جدید ابتلا به این بیماری بیش از ۵.۲ میلیون نفر اعلام شد که بیشترین رقم موارد ابتلا در مدت یک هفته بوده است. همچنین موارد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ برای پنجمین هفته متوالی افزایش پیدا کرده و اکنون مجموع فوتی ها در جهان از سه میلیون نفر فراتر رفته است.


به گفته دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، این روال به گونه‌ای پیش رفته که طی ۹ ماه آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری به یک میلیون نفر رسید، سپس ظرف چهار ماه آمار کل فوتی ها از دو میلیون نفر گذشت و این آمار در ظرف سه ماه بعد، از سه میلیون قربانی هم عبور کرد.


به گزارش شبکه خبری سی ان ان، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت افزود: در ماه‌های اخیر موارد ابتلا و بستری در بیمارستان در میان افراد ۲۵ تا ۵۹ به میزان هشداردهنده ای افزایش پیدا کرده که می تواند در نتیجه سرایت پذیری بیشتر گونه های ویروس و افزایش تعاملات اجتماعی در میان جوانان باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.79349s, 18q