ژن ها میزان رضایتتان از ازدواج را تعیین می‌کنند

۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۵:۳۴ - کد خبر: 310810
ژن ها میزان رضایتتان از ازدواج را تعیین می‌کنند

سلامت نیوز: بر اساس یافته‌های این تحقیق، کسانی که از متغیر CC ژن CD۳۸ برخوردار بودند، در مقایسه با افراد دارای متغیر AC/AA، هم احتمال آنکه اعتماد بیشتری نسبت به شریک عاطفی خود داشته باشند بالاتر بود و هم احتمال اینکه شریک عاطفی خود را ببخشند و احساس رضایت بیشتری از ازدواج خود داشته باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزیاتو، شاید این دی ان‌ای تان باشد که کیفیت روابط عاطفی تان را تعیین می‌کند.

تحقیقی در سال ۲۰۱۴ نشان داد میان برخی متغیر‌های ژن CD۳۸ و بالاتر بودن میزان حس قدرشناسی ارتباط وجود دارد، امری که محققان به آن «چسب» رفتاری و روانی می‌گویند و پیوند هر چه بیشتری میان افراد ایجاد می‌کند.

برای بررسی بیشتر این پژوهش، تحقیق جدیدی در دانشگاه آرکانزاس صورت گرفت که در آن همان متغیر ژن قدرشناسی مورد بررسی قرار گرفت تا معلوم شود آیا ارتباطی میان دی ان‌ای افراد و رضایت آن‌ها در سال‌های اول ازدواج شان وجود دارد یا نه.

در این تحقیق از نمونه بزاق ۱۴۲ تازه عروس و داماد، ۳ ماه پس از ازدواج شان متغیر ژن CD۳۸ دی ان‌ای استخراج شد. این زوج‌ها همچنین به مدت ۳ سال هر ۴ ماه یک بار به یک پرسشنامه درباره‌ی میزان رضایت شان از ازدواج خود پاسخ می‌دادند.

بر اساس یافته‌های این تحقیق، کسانی که از متغیر CC ژن CD۳۸ برخوردار بودند – ژنی که با حس قدرشناسی بیشتر مرتبط است – در مقایسه با افراد دارای متغیر AC/AA، هم احتمال آنکه اعتماد بیشتری نسبت به شریک عاطفی خود داشته باشند بالاتر بود و هم احتمال اینکه شریک عاطفی خود را ببخشند و احساس رضایت بیشتری از ازدواج خود داشته باشند. در افراد دارای متغیر AC/AA احتمال ابراز قدرشناسی و قدرشناس شریک عاطفی خود بودن، کمتر بود.

دانشمندان می‌گویند این امر بدان معنی نیست که افراد دارای متغیر‌های AC/AA ژن CD۳۸ محکوم به محرومیت از یک ازدواج شاد هستند، بلکه معنایش آن است که آن‌ها باید مراقب مشکلاتی باشند که به ابراز قدرشناسی به شریک عاطفی شان مرتبط می‌شوند.

به گفته‌ی آن‌ها این فقط بدان معنی است که احتمال برخوردن به مشکل در این زمینه‌ها در این افراد بیشتر است به همین دلیل شاید لازم باشد در این موارد اندکی بیشتر کار کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.95624s, 19q