مدیرکل توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش:

بحران کرونا نقش روانشناسان را در سلامت روانی نمایان کرد

۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۳:۳۹ - کد خبر: 311018
بحران کرونا نقش روانشناسان را در سلامت روانی نمایان کرد

سلامت نیوز:مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن تبریک روز روانشناس و مشاور گفت:‌ بحران کرونا نقش روانشناسان و مشاوران را در شاخص‌های سلامت روانی جوانان و خانواده‌ها بیش از پیش نمایان کرد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل ایرنا، «اعظم کریمی» اظهار داشت: در این روزهای کرونایی نقش بی بدیل مشاوران و روانشناسان در بهبود وضعیت روانشناختی و التیام آلام مردم و آرامش و سلامت خانواده بسیار حائز اهمیت است و تلاش آنها در بالا بردن حس پذیرش افراد، ارائه سبک زندگی متناسب با ویروس کرونا، اصلاح باورهای نادرست افراد در خصوص ویروس و مدیریت هیجان و احساس افراد؛ وضعیت روانشناختی مردم را بهبود بخشیده و کمک شایانی به حوزه سلامت کشور کرده است.


به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،وی افزود:‌ این بحران توجه به جایگاه پیشگیری در نظام سلامت کشور را بارزتر و نقش روان شناسان و مشاوران را در شاخص های سلامت روانی جوانان و خانواده ها نمایان‌تر کرد. امیدوارم به لطف خداوند بزرگ و با تداوم و استمرار تلاش‌های شما، شاهد افزایش نشاط اجتماعی و بهبود سلامت روانی جامعه باشیم.


کریمی همچنین ضمن تبریک روز روانشناس و مشاور به کلیه مدیران، روانشناسان و مشاوران متخصص و متعهد مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در سراسر کشور، از اهتمام دلسوزانه شما عزیزان که برای آرامش روانی جامعه، امر مقدس ازدواج و تشکیل خانواده سالم جوانان و پیشگیری از طلاق تلاش می کنند، قدردانی کرد.


اعظم کریمی، مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان اردیبهشت ماه ۹۹ در گفت وگو با ایرنا از فعالیت ۳۵۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده با مجوز وزارت ورزش و جوانان در سراسر کشور خبر داده بود.


به گفته وی، اضطراب و تنش ناشی از شیوع ویروس کرونا، وسواس، عدم توان تحمل ابهامات در رابطه با این بیماری و همچنین اختلاف و ناسازگاری زوجین و فرزندان از مهمترین علل مراجعه به مراکز مشاوره در مدت شیوع کرونا است.


۹ اردیبهشت مصادف با ۲۸ آوریل، هر ساله به عنوان روز روانشناس و مشاور در سراسر جهان شناخته می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.0868s, 19q