خونريزي يکي از شايع ترين عارضه هاي جراحي حنجره است

۱۳۸۶/۰۲/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3116
خونريزي يکي از شايع ترين عارضه هاي جراحي حنجره است
سيد شهاب الدين صدر رئيس سازمان نظام پزشکي کشوردیروزدوازدهم ارديبهشت در حاشيه برگزاري نخستين سمينار بين المللي بيماري هاي حنجره و اختلالات صوتي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در مورد مشکلات اين سازمان در سال 85 و راه کارهاي ارائه شده در مورد برطرف کردن مشکلات افزود: دو تا سه نکته قابل توجه در زمينه مشکلات جامعه پزشکي در سال گذشته براي سازمان نظام پزشکي مطرح شد که به عنوان نمونه مي توان به ايجاد شدن برخي موانع و مشکلات در زمينه اختيارات سازمان نظام پزشکي اشاره کرد به طوري که برخي دستگاه هاي اجرايي در زمينه برنامه بودجه و سرانه بهداشت و درمان و تعرفه هاي پزشکي تمام اختيارات سازمان نظام پزشکي را در اين مورد سلب کردند که در پايان سال 85 برگردانده شد.
وي در مورد ديگر مشکلات به مشخص کردن تعرفه هاي پزشکي از اول ارديبهشت و مشکلات سازمان امور مالياتي اشاره کرد و گفت: سعي کرديم با مشخص کردن تعرفه هاي پزشکي هيچ افزايش قيمتي را در زمينه تعرفه هاي درمان بيماران سرپايي، ضرايب کار بيهوشي ايجاد نکنيم با توجه به آن که از تمامي پزشکان و متخصصان در اين مورد تقاضا داريم که اين تعرفه ها را رعايت کرده و به همان ميزان از بيماران خود دريافت دارند.
دکتر صدر در ادامه خواستار همکاري بخش هاي بهداشتي و درماني با سازمان امور مالياتي شد و گفت: از تمامي مراکز درماني مي خواهيم که اظهار نامه مالياتي را تکميل کرده و به سازمان امور مالياتي ارسال کنند.
کيفيت کار پزشکان بهترين تبليغ براي آنان است.
همچنين رئيس سازمان نظام پزشکي کشور با اعلام اين مطلب که 180 هزار پزشک متخصص در مراکز درماني مشغول به فعاليت بوده که 95 هزار نفر از آنان پزشکان عمومي هستند تأکيد کرد: اخيراً در ميان حجم گسترده جامعه پزشکي عده اي رشته پزشکي را زير پا گذاشته و براي حرفه خود تبليغاتي را انجام داده اند که اين امر برخلاف آئين نامه پزشکي است.
وي گفت: کيفيت و نوع کار انجام شده پزشک بهترين تبليغ براي آنان است و قطعاً پزشکي که به مدارج عاليه رسيده براي نشان دادن تخصص و حرفه خود نياز به تبليغات ندارد.
رئيس سازمان نظام پزشکي با توجه به اعلام سازمان مديريت و برنامه ريزي که حقوق تمام کارکنان دولت به غير از پزشکان افزايش مي يابد اين خبر را به نوعي تأسف برانگيز دانست و گفت :با مکاتبات صورت گرفته با رياست جمهوري و سازمان مديريت و برنامه ريزي و هيأت دولت اين مسأله اصلاح شده و حقوق پزشکان نيز همانند ديگر افراد افزايش مي يابد که خبر قطعي آن را چند روز آينده هيأت دولت اعلام مي کند.
جاليوس بنيان گذار جراحي حنجره در جهان است.
سيد شهاب الدين صدر در مورد جراحي حنجره در جهان گفت: نخستين جراحي حنجره 3 هزار سال قبل درمصر باستان و هندوستان صورت گرفت که پس از آن در سال 1954 شاهد تحولات عظيم و جدي در اين رشته بوديم به طوري که در اين سال استفاده از ميکروسکوپ در اعمال اين گونه جراحي ها شيوع يافت که به دنبال آن نيز استفاده از ليرز CO2 در زمينه اعمال تشخيصي بيماران و سرطان هاي حنجره در سال 1967 به کمک پزشکان و جراحان گوش و حلق و بيني آمد.
وي ادامه داد: بوعلي سينا در کتاب قانون خود يک بابي را با عنوان آناتومي و فيزيولوژي حنجره را به نگارش درآورده که هم اکنون نيز در دانشگاه تدريس و به دانش آموختگان تعليم داده مي شود.
دکتر صدر ،جاليوس را به عنوان يکي از بنيان گذاران شناخت بيماري هاي حنجره و اختلالات صوتي اعلام کرد و گفت: اين فرد کسي بود که بيماري هاي حنجره را که شامل حنجره و غضروف هاي مرتبط با اين دستگاه صوتي است به جهانيان اعلام کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.28881s, 18q