پیش بینی ابتلا به آلرژی از روی اولین مدفوع نوزاد

۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 311968
پیش بینی ابتلا به  آلرژی از روی اولین مدفوع نوزاد

سلامت نیوز:محتویات اولین پوشک نوزاد تازه به دنیا آمده، می‌تواند نشان دهنده احتمال ابتلای کودک به آلرژی در سال‌های آینده زندگی او باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، در مطالعه جدیدی که به تازگی در Cell Reports Medicine منتشر شده است، گروهی از محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) نشان داده‌اند که ترکیب اولین مدفوع نوزاد ماده‌ای غلیظ و سبز تیره معروف به مکونیوم (Meconium) است که می‌تواند تا حد زیادی احتمال ابتلای کودک به آلرژی را در سال‌های آینده نشان دهد.

مکونیوم که به طور معمول در اولین روز زندگی از دستگاه گوارش خارج می‌شود، از انواع مواد خورده شده و دفع شده در طی رشد، سلول‌های پوستی، مایع آمنیوتیک و مولکول‌های مختلف معروف به متابولیت‌ها تشکیل شده است. مکونیوم همانند یک کپسول آشکار کننده موادی است که کودک در هنگام رشد با آن‌ها مواجه شده است.

این ماده شامل انواع مولکول‌هایی است که در رحم مادر جمع شده است و سپس منبع اولیه غذایی برای اولین میکروب‌های روده می‌شود. این گروه‌های باکتری نقش مهمی در ایجاد و بلوغ یک اکوسیستم وسیع از میکروب‌های روده دارد که به عنوان میکروبیوتا شناخته می‌شود و نقش قدرتمندی را در سلامتی و بیماری ایفا می‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.50892s, 19q