مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو گفت: براساس آزمایش ها، کپسول های لاغری که در فضای مجازی به فروش می رسد، وجود ماده خطرناک مت‌آمفتامین (شیشه) در این فرآورده ها اثبات شده است.

وجود ترکیبات خطرناک محرک شیشه در کپسول های لاغری غیرمجاز

سلامت نیوز:مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو گفت: براساس آزمایش ها، کپسول های لاغری که در فضای مجازی به فروش می رسد، وجود ماده خطرناک مت‌آمفتامین (شیشه) در این فرآورده ها اثبات شده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سید محمود مسیحا هاشمی اظهار کرد: اداره‌کل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو نمونه‌هایی از کپسول قاچاق و تقلبی که با ادعای فراورده گیاهی لاغری به نام «گلوریا» در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به فروش می‌رسد، مورد بررسی و آزمایش قرار داده است، که در ارزیابی‌های دقیق آزمایشگاهی مشخص شد، این فراورده تقلبی حاوی ماده غیرمجاز و خطرناک مت آمفتامین (ماده مخدر شیشه) بوده که عوارض خطرناک و جبران ناپذیری دارد.


وی افزود: مت آمفتامین (شیشه) موجود در این محصول و همچنین تولیدات دست‌ساز برخی عطاری ها بصورت ترکیب با سایر فراورده های گیاهی به عنوان کاهش دهنده اشتها استفاده می‌شود. منابع مختلف غیرمجاز، این فراورده‌های تقلبی را تولید و به عنوان برند اروپایی در وبسایت‌های فروش اینترنتی، فضای مجازی و بعضی عطاری‌ها عرضه می‌کنند.


مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو تصریح کرد: با توجه به نوع، شکل و محتویات داخل فراورده لاغری با عنوان «گلوریا» و پیگیری از اداره کل نظارت بر امور فراورده‌های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو مشخص شد این محصول فاقد مجوز است.


دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: تمهیدات لازم با همکاری دستگاه های ذیربط برای برخورد با متخلفان و جمع آوری این فراورده تقلبی و سایر ترکیبات مشابه صورت گرفته است.


وی با تاکید بر لزوم توجه به برچسب اصالت روی محصولات سلامت محور هنگام خرید، اظهار کرد: استعلام فراورده از سامانه تیتک www.TTAC.IR و سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ امکان پذیر است و اطمینان از اصالت فراورده ها تنها با تطابق اطلاعات روی برچسب و پاسخ دریافتی از سامانه حاصل می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =