هیئت‌ امنای صرفه جویی ارزی گفت: بیمارستان ۳۰۰ ‌تختخوابی زاهدان به ملزومات پزشکی مربوط به کرونا مجهز شد.

بیمارستان ۳۰۰ ‌تختخوابی زاهدان به ملزومات پزشکی کرونایی مجهز شد

سلامت نیوز: هیئت‌ امنای صرفه جویی ارزی گفت: بیمارستان ۳۰۰ ‌تختخوابی زاهدان به ملزومات پزشکی مربوط به کرونا مجهز شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، تجهیزات بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی جدید الاحداث زاهدان، به قید فوریت طی ۲ هفته تامین شد که بسیاری از این تجهیزات و ملزومات پزشکی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تهیه و برای این استان ارسال شده است.

هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، تاکنون ۳۹۰ عدد از انواع تخت‌ و تشک بیمارستانی، ۳۲ دستگاه ونتیلاتور ثابت و پرتابل، ۸۷ دستگاه از انواع مانیتور ثابت و پرتابل را به همراه دستگاه‌های کمک تنفسی BIPAP، دستگاه‌های اکسیژن ساز، پمپ سرنگ و پمپ سرم، دستگاه‌های سونوگرافی، ماشین بیهوشی، الکتروکوتر و انکوباتور را برای بیمارستان‌های زاهدان تامین کرده است.

در راستای ادامه روند خدمت‌رسانی به بیمارستان‌های سراسر کشور توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی علاوه بر زاهدان برای ایرانشهر نیز تاکنون ۲۹ دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی، ۱۶ دستگاه ونتیلاتور، ۴ دستگاه BIPAP و CPAP، و ۳ دستگاه اکسیژن ساز، ۲۲ از انواع تخت‌های اتاق عمل و ... ارسال شده است.

همچنین تعداد ۴ دستگاه ونتیلاتور، ۱۶ دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی و سایر تجهیزات سرمایه‌ای سنگین برای دانشگاه علوم پزشکی زابل ارسال شده است.

گفتنی است تعداد قابل توجهی از انواع کیت‌های تشخیص سریع آنتی ژن، کیت تشخیص مولکولی و کیت استخراج نیز علاوه بر شهرهای زاهدان، زابل و ایرانشهر برای سایر مراکز درمانی سراسر کشور توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی تامین و ارسال شده است. بنابراین با توجه به تمهیدات و برنامه ریزی‌های صورت گرفته توسط این نهاد، امکانات لازم جهت انجام تست‌های مربوطه در سریع‌ترین زمان ممکن فراهم شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =