گونه دلتا پلاس کرونا چیست؟

۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۰۶ - کد خبر: 319517
گونه دلتا پلاس کرونا چیست؟

سلامت نیوز:در این مطلب درباره گونه غالب و در حال تکامل دلتا پلاس ویروس کرونا توضیح داده شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نوع «دلتا پلاس» چیست؟ این یکی از بستگان گونه دلتاست که ماه گذشته توسط دانشمندان انگلیسی شناسایی شد.


به گزارش مدیکال اکسپرس،دانشمندان در حال بررسی نوع مرتبط با دلتا معروف به AY.۴.۲ هستند تا ببینند آیا ممکن است راحت‌تر از نسخه‌های قبلی ویروس کرونا گسترش یافته یا کشنده‌تر باشد. در گزارش اخیر، مقامات انگلیسی گفتند این نوع ۶ درصد از کل موارد تجزیه و تحلیل شده کووید-۱۹ در این کشور را تشکیل می‌دهد و در مسیری رو به افزایش است.


این نوع دارای دو جهش در پروتئین سنبله است که به ویروس کرونا کمک می‌کند تا به سلول‌های بدن حمله کند. فرانسوا بالو، مدیر مؤسسه ژنتیک


ماریا ون کرخوف، مسئول فنی سازمان جهانی بهداشت در مورد کووید-۱۹، در جلسه عمومی این هفته گفت: نوع دلتا به مراتب غالب‌ترین نوع از نظر گردش جهانی است. گونه دلتا غالب بوده و در حال تکامل است.


آژانس بهداشتی سازمان ملل متحد در حال حاضر ۲۰ نوع از نوع دلتا را ردیابی می‌کند. ون کرخوف می‌گوید AY.۴.۲ مورد توجه است، زیرا ما باید به طور مداوم بر نحوه تغییر این ویروس نظارت داشته باشیم.


در آمریکا، نوع دلتا تقریبا همه موارد کووید-۱۹ را تشکیل می‌دهد. به گفته مقامات بهداشتی، نوع جدیدتر «دلتا پلاس» در مواردی مشاهده شده است، اما هنوز نگران کننده نیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.55165s, 19q