کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

آسمان تهران صاف همراه با وزش پراکنده‌ باد خواهد بود

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی گفت: سامانه‌ بارشی که در روزهای گذشته در کشورمان فعال بوده امروز به نوار شرقی کشور کشیده می‌شود. بر این اساس طی امروز بارش باران و برف، وزش باد و کاهش دما را در این مناطق خواهیم داشت. شدت بارش‌ها امروز در جنوب خراسان جنوبی و برخی از مناطق مرکزی سیستان و بلوچستان خواهد بود. طی ساعات بعدازظهر و اواخر وقت امروز این سامانه‌ بارشی از سمت شرق از کشورمان خارج می‌شود.

وی ادامه داد: از فردا جمعه تا دوشنبه‌ هفته‌ آتی در غالب مناطق کشورمان جوی پایدار خواهیم داشت. طی این مدت شهرهای پر جمعیت و صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا را دارند.

این کارشناس هواشناسی افزود: باید اشاره کنم از روزهای شنبه و یکشنبه در سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های پراکنده‌ای خواهیم بود. اما از بعد از ظهر دوشنبه سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشورمان می‌شود و به تدریج نیمه غربی کشور را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و در این مناطق باز شاهد بارندگی خواهیم بود. ضمن اینکه امروز خلیج فارس و دریای عمان هم مواج هستند.

گودرزی درخصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: امروز آسمان تهران صاف همراه با وزش پراکنده‌ باد خواهد بود. بیشینه‌ دمای تهران امروز به ۹ درجه‌ سانتیگراد خواهد رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =