سلامت نیوز:مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران از ممنوعیت تردد مسافران مبتلا به کرونا و واکسن نزده با اتصال سامانه "ایران من" به مترو خبر داد.

ممنوعیت تردد مسافران مبتلا به کرونا و واکسن نزده در مترو

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،مهدی شایسته اصل ، در مورد اتصال سامانه مترو به سامانه نرم افزاری "ایران من" برای کنترل مسافران مبتلا به کرونا و واکسن نزده گفت: ما همان طور که وظیقه داریم که سفر ایمن و راحتی برای مسافران در مترو فراهم کنیم، می بایست در راستای تامین سلامتی مسافرانمان از ورود افراد مبتلا به  کرونا که برای سایر مسافرین مشکلات ایجاد می کنند، جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه نمی شود افراد واکسن گریز که احتمال ابتلای آنها به کرونا بیشتر است، از این فضای پرحجم مترو استفاده کنند، افزود: با توجه به سویه جدید که قدرت سرایت آن چند برابر مابقی سویه ها است؛ ستاد ملی کرونا و شخص وزیر کشور و بعد از آن استاندار تهران به مترو ابلاغ کردند که از ورود افراد بدون ماسک و مبتلا به کرونا به مترو جلوگیری شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران با بیان اینکه با انتظامات و پلیس مترو هماهنگ شده است که حتما ماسک مسافران چک شود، اظهار کرد: همچنین غرفه‌های فروش ماسک در داخل ایستگاه‌ها تعبیه شده تا در صورت به همراه نداشتن ماسک توسط مسافران، این افراد بتوانند از این غرفه‌ها خرید کنند.

وی در مورد چک کردن مسافران مبتلا به کرونا و واکسن نزده نیز گفت: براساس ابلاغیه وزیر کشور و استانداری تهران مقرر شده که سامانه" ایران من" برای شناسایی افراد واکسن‌گریز و کسانی که مبتلا به کرونا هستند، استفاده شود به گونه ای که  کد ملی و نامشان از طریق سامانه "ایران من" برای شرکت بهره برداری مترو ارسال خواهد شد. با اتصال این سامانه به سامانه فروش بلیت مترو این افراد امکان تردد در مترو را نخواهند داشت.

شایسته اصل با تاکید بر اینکه به محض اتصال سامانه "ایران من" به سامانه بلیت مترو این طرح اجرایی می شود، افزود: به دستور وزیر کشور و استاندار تهران سامانه "ایران من" به سامانه فروش بلیت متصل خواهد شد و بعد از آن بیماران کرونا یا افرادی که واکسن تزریق نکردند اجازه ورود به مترو ندارند.

وی در مورد شناسایی بیمارانی که از بلیت اعتباری مبلغ دار استفاده نمی‌کنند نیز گفت: می‌توان با استفاده از روش های مختلف سامانه بلیت را به سامانه "ایران من" متصل کرد و اینگونه بلیت ها را نیز به صورت برخط کنترل کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha