سلامت نیوز: رییس‌جمهور بر ضرورت توجه به ارائه آموزش‌های عمومی و نظارت و کنترل دقیق اجرای مصوبات و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا تأکید کرد و از دستگاه‌های اجرایی خواست به برگزاری اجتماعات و مراسم‌های غیرضروری اصرار نکنند.

رییس‌جمهور: دستگاه‌های اجرایی به برگزاری اجتماعات غیرضروری اصرار نکنند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، گفت: مردم در سراسر کشور به‌رغم شرایط کرونایی و با رعایت توصیه‌های بهداشتی، با حضور حماسی خود جلوه‌های زیبایی از عشق و ارادت قلبی خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به نمایش گذاشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری،رییس‌جمهور در ادامه با اشاره به سرعت انتشار سویه جدید کرونا، ضرورت توجه جدی به اقدامات پیشگیرانه را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: صرفاً دریافت واکسن کفایت نمی‌کند و باید در کنار آن به موضوع ارائه آموزش‌های عمومی برای اعتلای بهداشت همگانی و رعایت فاصله‌گذاری به‌منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری توجه جدی داشت.

وی بر همین اساس متذکر شد: دستگاه‌های اجرایی هم به برگزاری اجتماعات و مراسم‌ها مگر در موارد ضروری و آن‌هم با رعایت کامل اصول بهداشتی اصرار نکنند.

رییس‌جمهور گفت: صدا و سیما در اطلاع‌رسانی و آموزش عمومی نقش مهمی بر عهده دارد و باید صدای واحدی در اطلاع‌رسانی کرونا در رسانه‌ها منتشر شود و در زمینه مصوبات و تصمیمات ستاد ملی کرونا فقط سخنگوی ستاد وظیفه اطلاع‌رسانی دارد.

آیت‌الله رئیسی تأکید کرد: وزارت کشور با همکاری دستگاه‌های مربوطه موظف است بر رعایت شیوه نامه‌ها و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا نظارت کامل داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha