معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: حدود ۲۰۰ هزار نفر شامل قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری می‌شوند.

۲۰۰ هزار نفر شامل قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری می‌شوند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وزارت بهداشت، عباس عبادی با بیان این مطلب در اجلاس روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور افزود: این قانون مصوب سال ۱۳۸۶ بود که اجرای آن بعد از این همه سال تاخیر از افتخارات دولت جدید است.

وی اضافه کرد: با حمایت وزیر بهداشت و هیات دولت و مجلس، ردیف بودجه ۵ هزار میلیارد تومانی برای اجرای قانون تعرفه گذاری اختصاص یافته است. سال آینده این بودجه در سرانه لحاظ می شود و طبق تفاهم‌نامه با سازمان برنامه این اعتبار به بیمه می رود تا خرید خدمت را بیمه انجام دهد.

وی بیان کرد: یک بررسی آماری بر روی پرسنل پرستاری انجام شده که می تواند در سیاستگذاری ها و برنامه ریزی‌ها به دانشگاه های علوم پزشکی کمک کند. بر اساس این آمار ۱۸۷ هزار پرستار از مقطع کارشناسی تا دکتری در کشور داریم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت یادآور شد: ۶۵ درصد از این افراد اختصاصا پرستار، ۸ درصد اتاق عمل، ۸ درصد مامایی، ۳ درصد بهیار و کمک پرستار و مابقی سایرین هستند. حدود ۵۴ درصد پرستاران رسمی و پیمانی، ۴۶ درصد بقیه موارد شامل ۱۷ درصد طرحی، ۱۵ درصد قراردادی، ۳.۵ درصد تبصره ای، نیم درصد ۸۹ روزه و ۸ درصد شرکتی هستند.

 عبادی با اعلام این که ۷۶ درصد پرستاران زن و ۲۴ درصد مرد هستند، گفت: سنوات خدمت ۶۰ درصد پرستاران زیر ۱۰ سال است، ۳۰ درصد ۱۱ تا ۲۰ سال و ۱۰ درصد بالای ۲۰ سال سابقه خدمت دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =