رییس هیات انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با اشاره به ظرفیت تولید داخلی، گفت: ۷۰ درصد تجهیزات پزشکی در کشور تولید می‌شود.

۷۰ درصد تجهیزات پزشکی در کشور تولید می‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، مجید روحی در افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی دارویی و آزمایشگاهی با اشاره به دو سال گذشته و همه گیری کرونا و وقوع بحران در سراسر جهان و ایران گفت: این دوره زمانی برای ما آزمایش فعالیت در دوره بحران بود.  

وی با بیان این که همچنان شرایط جهان و منطقه بحرانی است، گفت: جنگ اوکراین و تحریم های سیاسی علیه ایران همچنان شرایط ما را خاص و ملزم به فعالیت در این شرایط کرده است.

روحی با اشاره به پیام رهبری برای امسال گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان می تواند بسیاری از نیازی های کشور را رفع کند.

وی در ادامه با اشاره به فاصله  تعداد تخت های پزشکی در کشور با میانگین جهانی گفت: در حالی که تعداد تخت های پزشکی  ایران میانگینی۱.۷ برای هر هزار نفر است که این شاخص جهانی آن ۳.۱ است و یعنی ایران نیاز دوبرابری دارد و باید با برنامه ریزی و خوداتکایی نیازهای کشور ها را مرتفع کنیم.

روحی با بیان این که ایران در منطقه در حوزه سلامت در شرایط خوبی  قرار دارد، گفت: البته موانع ما همچنان بسیار زیاد است و موانع دیگر کشورها یک دهم ایران در این حوزه است.

وی کمبود نقدینگی در حوزه تجهیزات در حوزه سلامت را بزرگترین مشکل دانست و گفت: برخی از مواد اولیه بیش از یک سال در گمرک منتظر ترخیص می ماند که دردسر ساز شده است.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =