بنابر آمار به‌روز شده از همه‌گیری کرونا (کووید-۱۹)، تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان به ۵۳۲ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۸۲۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۱۳ هزار و ۷۴۰ نفر نیز بر اثر عفونت کووید تأیید شده است.

آمریکا و برزیل، صدرنشین جدول فوتی‌های کرونا در جهان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، براساس تازه‌ترین داده‌ها در "جدول جهانی پاندمی کرونا"، آمریکا با بیش از ۸۵.۹ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۶ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۵ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۵,۹۰۱,۷۹۷ ۱,۰۳۱,۶۱۳
۲ هند ۴۳,۱۶۱,۳۶۶ ۵۲۴,۶۳۶
۳ برزیل ۳۱,۰۱۹,۰۳۸ ۶۶۶,۷۲۷
۴ فرانسه ۲۹,۵۱۹,۲۵۳ ۱۴۸,۳۲۷
۵ آلمان ۲۶,۳۶۹,۷۷۴ ۱۳۹,۴۰۱
۶ انگلیس ۲۲,۳۰۰,۵۸۷ ۱۷۸,۶۵۹
۷ روسیه ۱۸,۳۳۱,۳۶۳ ۳۷۹,۱۱۷
۸ کره جنوبی ۱۸,۱۱۹,۴۱۵ ۲۴,۱۹۷
۹ ایتالیا ۱۷,۴۲۱,۴۱۰ ۱۶۶,۶۹۷
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۷۲,۷۴۷ ۹۸,۹۶۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۲ هزار و ۳۴ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۳۱۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، کره شمالی، شیلی، فیلیپین، سوئیس، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =