چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۰

اگر متوجه شدید که با تمرکز بر روی فعالیت های روزمره یا مشکلات حافظه خود مشکل دارید، احتمال کمی وجود دارد که می تواند نشانه ای از تومور مغزی باشد و مهم است که به دنبال کمک پزشکی باشید.

 ۶ علامت «هشداردهنده» تومور مغزی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از بهداشت نیوز، شش علامتی که در ادامه می خوانید، ممکن است چیز جدی نباشند، اما کارشناسان از شما می خواهند در صورت تجربه کردن آنها، از پزشک متخصص خود کمک بگیرید.

کارشناسان به مردم هشدار می دهند که مراقب علائم کلیدی تومور مغزی باشند زیرا اکثر مردم معمولا آنها را نادیده می گیرند. این علائم هشداردهنده و «پرچم قرمز» شامل سردرد، تغییر در بینایی، تشنج، حالت تهوع و سرگیجه، خستگی و از دست دادن چشایی و بویایی است.
اگرچه نسبتاً نادر است، اما از افرادی که این علائم را تجربه می کنند توصیه می شود که آنها را نادیده نگیرند و به پزشک خود مراجعه کنند.

سالانه بیش از ۱۱ هزار نفر به تومور مغزی مبتلا می شوند. در حالی که این تومورها در بین بزرگسالان شایع تر است اما کودکان نیز می توانند تحت تاثیر قرار بگیرند.

علائم ممکن است در افراد جوانی که دچار تشنج، مشکلات تعادلی، وضعیت غیرطبیعی سر، تاخیر در بلوغ، رشد غیرطبیعی، تشنگی بیش از حد و کاهش هوشیاری هستند، متفاوت باشد.

شش علامت «هشداردهنده» تومور مغزی

سردرد

تغییرات در بینایی

تشنج

حالت تهوع و سرگیجه

خستگی

از دست دادن چشایی و بویایی

تومورهای مغزی می توانند غیر سرطانی و سرطانی باشند. این تومورها بر اساس سرعت رشد و احتمال رشد مجدد آنها پس از درمان درجه بندی می شوند.

تومورهای درجه ۱ و ۲ درجه پایین هستند. تومورهای درجه ۳ و ۴ درجه بالایی دارند به این معنی که احتمال رشد مجدد آنها پس از درمان بیشتر است.

علائم دیگری که باید به آنها توجه کرد تغییرات ذهنی یا رفتاری مانند مشکلات حافظه یا تغییرات شخصیتی و همچنین ضعف یا فلج پیشرونده در یک طرف بدن است.

اگر متوجه شدید که با تمرکز بر روی فعالیت های روزمره یا مشکلات حافظه خود مشکل دارید، احتمال کمی وجود دارد که می تواند نشانه ای از تومور مغزی باشد و مهم است که به دنبال کمک پزشکی باشید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha