یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
کد خبر: 343147

سازمان هواشناسی از وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، وقوع رگبار و رعدوبرق در نقاط مختلف کشور و وقوع توفان شن و کاهش کیفیت هوا در نوار شرقی کشور خبر داد.

این استان ها منتظر رگبار و باد شدید باشند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز یکشنبه در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی، شرق لرستان، غرب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نوار شرقی خوزستان و شمال غرب فارس افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.بیشینه شدت بارش در این روز برای استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان انتظار می‌رود.

دوشنبه و سه‌شنبه در نوار شمالی کشور و همچنین ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی، رگبار موقت گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.چهارشنبه و پنج‌شنبه نیز در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و همچنین شمال فارس ابرناکی و رگبار پراکنده ادامه خواهدداشت.در سه روز آینده طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی و رگبار موقت، گاهی رعد و برق در ارتفاعات هرمزگان دور از انتطار نیست.

طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور، به‌ویژه منطقه زابل و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که در این مدت خیزش گرد و خاک بر روی کشورهای همسایه غربی و انتقال آن به بخش‌هایی از نوار غربی کشور دور از انتظار نیست.همچنین طی روزهای سه‌شنبه تا پنج‌شنبه با افزایش سرعت باد در نواحی شرقی کشور برای این ناحیه رخداد توفان شن و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

امروز و فردا تنگه هرمز و شرق خلیج فارس و طی سه روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین در پنج روز آینده شرق دریای عمان و از بعدازظهر سه‌شنبه تا پنج‌شنبه غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. آسمان تهران فردا (۱۷ مردادماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و طی ‌سه‌شنبه (۱۸ مردادماه) آسمان قسمتی ابری گاهی نیمه ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا ( ۱۶ و ۱۷ مردادماه) اهواز با دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۰ و ۱۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =