دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴
کد خبر: 343159

سازمان هواشناسی برای ۱۲ استان طی امروز و فردا رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی کرد.

وقوع رگبار و رعد و برق در ۱۲ استان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، بر این اساس، طی امروز و فردا در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و ارتفاعات واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان در برخی ساعات به ویژه در بعد از ظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد و این شرایط جوی روز چهارشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، ارتفاعات استان‌های البرز، تهران، سمنان و پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی رخ می‌دهد.

در چهار روز آینده در ساعات بعد ازظهر و شب در برخی نقاط استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال و شرق خوزستان، شرق لرستان، غرب اصفهان، شمال فارس و جنوب استان مرکزی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گاهی گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

روز جمعه در غالب مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف خواهد بود و در پنج روز آینده در نیمه شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود و در دو روز آینده نیز به سبب وزش باد شدید و پتانسیل گرد و خاک بر روی کشورهای همسایه غربی، احتمال انتقال آن به بخش‌هایی از استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان وجود دارد.

آسمان تهران فردا (۱۸ مردادماه) صاف تا نیمه ابری و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه (۱۹ مردادماه) صاف تا قسمتی ابری و از بعدازظهر نیمه ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا ( ۱۷ و ۱۸ مردادماه) اهواز با دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =