پدرام پاک آیین با اعلام این خبر گفت : این بیمار  یک بانوی ۳۴ ساله است و خانواده او از طریق مشاهده ضایعات پوستی بیمار صورت گرفته است. وی در اهواز سکونت دارد و بلافاصله قرنطینه شده و با تایید آزمایش های اولیه و نهایی در حال طی کردن دوره بیماری خود در منزل است.

مشاهده اولین مبتلا به آبله میمونی در کشور

به گزارش سلامت نیوز پدرام پاک آیین سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت با تائید ابتلای اولین مورد ابتلا به آبله میمون در کشور گفت : این بیمار یک بانوی ۳۴ ساله است و خانواده او از طریق مشاهده ضایعات پوستی بیمار صورت گرفته است. وی در اهواز سکونت دارد و بلافاصله قرنطینه شده و با تایید آزمایش های اولیه و نهایی در حال طی کردن دوره بیماری خود در منزل است.

پاک آئین با بیان اینکه بنا به اظهار دانشمندان و متخصصان ، آبله میمونی، کشندگی بالایی نداشته و قابل درمان است، خاطر نشان کرد : افرادی که در گذشته دوز واکسن آبله را تزریق کرده‌اند تا حدود قابل توجهی نسبت به این بیماری مصونیت خواهند داشت.

لازم به ذکر است آبله میمون در سال 2022 از 12 کشور به سازمان جهانی بهداشت گزارش شد و این سازمان (WHO) در نهایت تصمیم گرفت آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی با نگرانی بین‌المللی اعلام کند و آن را در بالاترین سطح هشدار قرار دهد.

شیوع این بیماری در حدود ۷۰ کشوری که این ویروس از لحاظ تاریخی در آن شیوع نداشته است، تأیید شده و بر اساس داده‌های ارائه شده، تا کنون به حدود ۲۶۰۰۰ نفر در سراسر جهان خارج از آفریقا گسترش یافته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =