رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، وضعیت ارسال تجهیزات پزشکی برای استان‌های مرزی ایران و عراق را تشریح کرد.

وضعیت ارسال تجهیزات پزشکی به استان‌های مرزی در اربعین حسینی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مهندس سید حسین صفوی، در خصوص تمهیدات هیات امنای صرفه جویی ارزی برای اربعین حسینی، گفت: پیش‌بینی ما این است که امسال جمعیت زائران حضرت اباعبدالله (ع) به دلیل دو سال تعطیلی ناشی از کرونا، بیش از سال‌های قبل خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای دانشگاه‌های علوم پزشکی که بین مرز ایران و عراق واقع شده‌اند بر اساس نیازسنجی معاونت درمان وزارت بهداشت، تجهیزات مورد نیاز ارسال شده است، افزود: به طور مثال برای دانشگاه علوم پزشکی ایلام دستگاه‌هایی همچون مانیتور علائم حیاتی، نوار قلب، چراغ جراحی، ساکشن، سنجش اشباع اکسیژن خون به همراه ویلچر ارسال شده است.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تصریح کرد: برای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز مانیتورهای علائم حیاتی، پمپ تزریق، الکتروکاردیوگراف(نوار قلب)، برانکارد، ساکشن، ویلچر و پالس اکسیمتر ارسال شده است.

صفوی ادامه داد: برنامه ما مبنی بر این بوده تا به بهترین نحو ممکن تجهیزات و ملزومات پزشکی را برای تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و به ویژه در حال حاضر برای استان‌های مرزی فراهم کنیم تا خدمات بیمارستانی برای زائران اباعبدالله حسین(ع) ارائه شود.

بنابر اعلام روابط عمومی هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران، در صورتی که نیاز به تجهیزات جدید باشد هیات امنای صرفه جویی ارزی آمادگی تامین و ارسال تجهیزات جهت خدمت رسانی به زائران را دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =