با بررسی پرونده محلی مشخص شد بازپرس در رسیدگی به شکایت شاکی انتظامی مرتکب اهمال در انجام وظیفه و تخلف در قوانین موضوعه شده است. سال گذشته خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی‌بر اینکه خبرنگاری که برای تهیه گزارش از فرایند واکسیناسیون کرونا به مجموعه ورزشی ساعی مراجعه کرده بود با ضرب و شتم حراست دانشگاه علوم‌پزشکی شهیدبهشتی مواجه و دچار شکستگی شدید در ناحیه دست شد.

صدور کیفرخواست برای بازپرس پرونده ضرب‌ وشتم خبرنگار

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه صبح نو، پس از این اتفاق، خبرنگار علیه فرد خاطی طرح شکایت می‌کند. مدتی بعد، خبرنگار مورداشاره در فضای مجازی اعلام کرد قرار نهایی دادسرا مبنی‌بر قرار منع تعقیب صادر و ابلاغ شده است. اما این پایان ماجرا نبود و موضوع با دستور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی‌اژه‌ای از طریق دستگاه قضایی مورد بررسی قرار گرفت.

پس از صدور قرار منع تعقیب ازسوی بازپرس، شاکی انتظامی به این رأی اعتراض می‌کند و پرونده به دادسرای انتظامی قضات ارجاع می‌شود. در پی بررسی پرونده در دادسرای انتظامی قضات، نهایتا مشخص شد که بازپرس در رسیدگی به این پرونده تخلف کرده است و برای وی پرونده‌ای جداگانه تشکیل می‌شود.


در همین زمینه، پیگیری‌های مرکز رسانه قوه‌قضاییه نشان می‌دهد پرونده شکایت خبرنگار از حراست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران تشکیل و در ابتدا برای آن قرار منع تعقیب صادر شده است و در رسیدگی به این پرونده تخلفاتی ازسوی بازپرس پرونده، بعد از شکایت شاکی انتظامی، حسب دستور دادستان قضات پرونده محلی(پرونده محاکماتی) از دادسرای ناحیه یک بازپرسی مطالبه می‌شود.


بنابر این گزارش؛ با بررسی پرونده محلی مشخص شد بازپرس در رسیدگی به شکایت شاکی انتظامی مرتکب اهمال در انجام وظیفه و تخلف در قوانین موضوعه شده است. طبق آیین دادرسی کیفری، رسیدگی به پرونده باید با دقت و سرعت انجام شود و شهود پرونده به‌موقع احضار شود که این امور ازسوی بازپرس پرونده انجام نشده است.

به‌دلیل تخلفات انجام‌شده ازسوی بازپرس، پرونده وی از سیر مراحل قانونی با صدور کیفرخواست به دادگاه عالی انتظامی قضات ارسال شده و دادگاه پس از اخذ دفاعیات از بازپرس، حکم صادر خواهد کرد. براساس این گزارش، پیگیری‌های مرکز رسانه قوه‌قضاییه از آخرین وضعیت پرونده ضرب‌وشتم خبرنگار ازسوی حراست دانشگاه علوم پزشکی، حاکی از آن است که در تاریخ نهم مردادماه قرار منع تعقیب متهم ازسوی شعبه۱۰۵۲ کارکنان دولت نقض و پرونده برای بررسی مجدد به دادسرا ارجاع شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha