معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با تاکید بر این که طبق قانون اساسی آموزش عالی رایگان حق هر ایرانی است، گفت: حضور و ماندگاری جامعه پزشکی در مناطق محروم نیز باید به انتخاب و میل قلبی همکاران و با ارائه تسهیلات، حقوق و حمایت مناسب باشد.

ماندگاری جامعه پزشکی در مناطق محروم به انتخاب خودشان باشد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، دکتر علی سالاریان با تاکید بر این که فارغ التحصیلان سایر رشته‌ها (مهندسی و علوم انسانی) پس از دانش آموختگی برای برگزیدن مکان خدمت خود نیازی به جمع آوری امتیاز و حضور اجباری درمناطق محروم ندارند؛ گفت: حضور و ماندگاری جامعه پزشکی در مناطق محروم نیز باید به انتخاب و میل قلبی همکاران و با ارائه تسهیلات ، حقوق و حمایت مناسب باشد.

وی با بیان این که سازمان نظام پزشکی بر این باور است که مطابق قانون اساسی کشور، آموزش و پرورش تا سطوح عالی از جمله حقوق تمامی هموطنان است؛ اظهار کرد: همان طور که فارغ التحصیلان سایر رشته‌ها (مهندسی و علوم انسانی) پس از دانش آموختگی برای برگزیدن مکان خدمت خود نیازی به جمع آوری امتیاز و حضور اجباری در مناطق محروم ندارند؛ گفت: حضور و ماندگاری جامعه پزشکی در مناطق محروم نیز باید با مکانیسم‌های تشویقی از سوی دولت و به انتخاب و میل قلبی همکاران و با ارائه تسهیلات ، حقوق و حمایت مناسب باشد.

وی افزود: باید جنبه‌های اجباری و سلبی موجود در این امر حذف شود و یقینا میل قلبی و رضایت شخصی جوانان فرهیخته ارائه دهنده خدمات سلامت برای حضور در مناطق محروم و دورافتاده کشور با پرداخت‌های منطقی و منظم و همچنین ارائه تسهیلات موجب توزیع بهتر و عادلانه‌تر خدمات سلامت خواهد شد.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: تجربه سالیان اخیر نشان داده است که سیاست‌های اجباری و سلبی از طریق امتیازها، دوره‌های اجباری و ... باعث کاهش کیفیت خدمات سلامت ، نارضایتی همکاران و در نهایت عدم رضایت مردم و بیماران از خدمات سلامت می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha