چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۳
کد خبر: 356066

ژاپنی‌هایی که در دوران کرونا، تمام مدت مجبور به استفاده از ماسک بودند، اکنون با تشویق دولت در کلاس‌های آموزش لبخند شرکت می‌کنند.

چرا ژاپنی‌ها به کلاس آموزش لبخند می‌روند؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین از reuters، این روزها ژاپنی‌های متعددی در کلاس‌های آموزش لبخند که در مدرسه هنر توکیو راه‌اندازی شده است شرکت می‌کنند. آنها می‌گویند، به دلیل زندگی طولانی با ماسک، فراموش کرده‌اند پیش از کرونا چگونه زندگی می‌کردند.

استفاده از ماسک در کشورهای آسیای شرقی برای مبارزه با بیماری‌های فصلی و تب‌یونجه رایج بوده است. اما شیوع بیماری عالم‌گیر کرونا، باعث شد که مردم بیش از ۳ سال بدون ماسک از خانه بیرون نیایند.

وقتی دولت استفاده اجباری از ماسک را لغو کرد، بسیاری از مردم گفتند که دنیای پیش از کرونا را فراموش کرده‌اند. حتی ۵۵ درصد از آنها تا ۲ ماه پیش هنوز ماسک می‌زدند.

از میان افرادی که در کلاس‌های آموزش لبخند شرکت کرده بودند، جوان ۲۰ ساله‌ای گفت،‌ می‌توانم بگویم، ۳ سال است که از عضلات صورتم به‌درستی استفاده نکرده‌ام. او می‌گوید، می‌خواهد وارد بازار کار شود و نمی‌داند باید چگونه لبخند بزند و با شرکت در کلاس آموزش لبخند با حضور «مربی لبخند» می‌تواند لبخندهای مناسب را تمرین کند.

ژاپنی‌ها در مقایسه با مردم کشورهای دیگر، تمایل کمتری به لبخند زدن دارند و کرونا شرایط را برای آنها بدتر کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha