چهارشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶
کد خبر: 358408

یکی دیگر از بهترین معجون‌ های چربی سوزی ، معجون لاغری دارچین و سیب است. ترکیب سیب و دارچین، می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای بر کاهش وزن داشته باشد. این معجون کاملاً گیاهی است و نیازی به مکمل‌های پروتئینی یا مولتی ویتامین ندارد.

۱۰ معجون‌ فوق‌العاده برای چربی‌ سوزی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا، تغذیه و ورزش مکمل یکدیگر هستند بنابراین اگر از تمرینات ورزشی کاهش وزن استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم معجون‌های لاغری را فراموش نکنید!

معجون‌های مختلفی وجود دارند که شامل ترکیبات چربی سوز هستند و می‌توانند سرعت کاهش وزن شما را افزایش دهند. به جای خوردن میان وعده‌های چرب و نامناسب، از معجون‌ها و نوشیدنی‌های چربی سوز استفاده کنید. این معجون‌ها به خصوص برای افرادی که به دنبال لاغری شکم و پهلو هستند، کاملاً مناسب می‌باشند.

انواعی از اسموتی، نوشیدنی و معجون وجود دارد که می‌توانند در کنار رژیم غذایی شما مورد استفاده قرار بگیرند. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم بهترین معجون‌ های چربی سوزی را به شما معرفی کنیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.۱.شیک پروتئین و ماستبگذارید اول به سراغ معجون‌هایی برویم که حاوی پروتئین یا مولتی ویتامین هستند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که از قبل برای تهیه مکمل‌های پروتئینی اقدام کنید. انتخاب مکمل پروتئینی مناسب، اهمیت بسیار زیادی دارد. مکملی که برای چربی سوزی انتخاب می‌کنید، نباید به هیچ وجه حاوی هورمون یا مواردی مانند این باشد. اگر اهل ورزش هستید و به صورت مداوم تمرین می‌کنید، بهتر است شیک پروتئین و ماست را قبل از خواب مصرف کنید.

در هر صورت انتخاب بازه زمانی برای مصرف بهترین معجون‌ های چربی سوزی، بر عهده متخصص تغذیه یا مربی ورزشی است. شیک پروتئین و ماست می‌تواند هنگام خواب، به ترمیم و جوانسازی عضلات کمک کند. لبنیات منبع غنی از کلسیم و تریپتوفان هستند. دو نوع پروتئین لبنی یعنی آب پنیر و کازئین، در ماست و شیر وجود دارد که در دراز مدت بر تقویت عضلات موثر است. بنابراین مصرف مکمل پروتئینی به همراه ماست، گزینه کاملاً مناسبی برای چربی سوزی خواهد بود.

البته مقدار دقیق مصرف پروتئین باید توسط متخصص تغذیه یا مربی ورزشی تعیین شود. بنابراین خودسرانه برای تهیه این معجون اقدام نکنید. علاوه بر شیک پروتئین و ماست، انواع دیگری از شیک وجود دارد که با استفاده از مکمل‌های پروتئینی تهیه می‌شود. برخی از این مکمل‌ها خاصیت چاق کنندگی دارند و برای عضله‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین افرادی که به دنبال کاهش وزن و چربی سوزی هستند، بهتر است از معجون‌های گیاهی که حاوی آنتی اکسیدان هستند استفاده کنند.۲.معجون لاغری دارچین و سیبیکی دیگر از بهترین معجون‌ های چربی سوزی، معجون لاغری دارچین و سیب است. ترکیب سیب و دارچین، می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای بر کاهش وزن داشته باشد. این معجون کاملاً گیاهی است و نیازی به مکمل‌های پروتئینی یا مولتی ویتامین ندارد.

برای استفاده از این معجون، ابتدا مقداری سیب تازه را به همراه دارچین دم کنید.‌ به صورت روزانه، حدود ۲ یا ۳ لیوان از این معجون مصرف کنید تا بعد از مدتی به نتیجه دلخواه خود برسید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که معجون‌های لاغری باید در کنار تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار بگیرند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم از این معجون قبل و بعد از تمرین استفاده کنید.

سیب دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است و می‌تواند متابولیسم بدن شما را افزایش دهد. برای اینکه زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید، سیب را با پوست مصرف کنید.

یکی از مهم‌ترین سوالات کاربران در رابطه با معجون لاغری سیب و دارچین، این است که از سیب قرمز استفاده کنیم یا سیب زرد؟ به طور کلی، تفاوت چندانی بین این دو وجود ندارد. ولی سیب زرد می‌تواند گزینه بهتری برای چربی سوزی باشد. اما باید بدانید سیب سبز بهترین گزینه برای چربی سوزی است، مخصوصا اگر با دارچین مصرف شود. قیمت این نوع سیب نسبت به بقیه، کمی بیشتر است؛ اما تاثیری عالی برای چربی سوزی بدن خواهد داشت.


۳.معجون آبلیمو ترش و عسلتقریباً در تمامی کتاب‌های تغذیه، در رابطه با معجون آبلیمو ترش و عسل صحبت شده است. کمتر کسی پیدا می‌شود که از خواص آبلیمو و عسل آگاهی نداشته باشد. ترکیب این دو ماده با یکدیگر، یک معجون فوق العاده برای چربی سوزی را فراهم می‌کند. درون لیمو مقدار زیادی آنتی اکسیدان وجود دارد که بر افزایش متابولیسم و چربی سوزی موثر است. آبلیمو، می‌تواند مقدار زیادی آنتی اکسیدان و فیبر وارد بدن شما کند.

این ترکیب نه تنها بر چربی سوزی موثر است، بلکه سموم بدن را نیز از بین می‌برد. اگر طعم تلخ آبلیمو شما را اذیت می‌کند، کافی است مقدار کمی عسل طبیعی به آن اضافه کنید. این معجون به عنوان یک نوشیدنی صبحگاهی عالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای دستیابی به بهترین نتیجه، پیشنهاد می‌کنیم حدود ۲۰ دقیقه قبل از صرف صبحانه از این معجون استفاده کنید.


۴.معجون شوید و گشنیزاگر به مصرف سبزیجات علاقه دارید، می‌توانید از معجون شوید و گشنیز به عنوان یکی از بهترین معجون‌ های چربی سوزی استفاده کنید. ظاهر این معجون ممکن است شما را مأیوس کند. زیرا ترکیب شوید و گشنیز، طعم خوبی ندارد. معجون شوید و گشنیز، سرشار از کربوهیدرات است و بر کاهش اشتها موثر است. با مصرف این معجون، تا مدتی احساس گرسنگی نخواهید داشت. برای بهبود طعم معجون شوید و گشنیز، مقداری سیر و لیمو به آن اضافه کنید.

سیر و لیمو دو آنتی اکسیدان فوق العاده برای تقویت متابولیسم بدن هستند. برای دستیابی به نتیجه بهتر، پیشنهاد می‌کنیم مقدار کمی خیار نیز به این معجون اضافه کنید. خیار مانند شوید و گشنیز دارای فیبر است و باعث می‌شود مدتی احساس سیری داشته باشید. البته توجه کنید که این احساس سیری در واقع همان سیری کاذب است و با سیر شدن واقعی تفاوت دارد. به طور کلی، پیشنهاد می‌کنیم شوید و گشنیز را به عنوان دو ماده فوق العاده به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید این دو ماده را همراه با خیار و سیر در کنار ماست مصرف کنید. برای تهیه معجون شوید و گشنیز، ابتدا مقداری از این سبزیجات را همراه با خیار و سیر درون مخلوط کن بریزید. سپس تمامی مواد را کاملاً با یکدیگر ترکیب کنید. این معجون باید قبل از مصرف صبحانه و به صورت ناشتا نوشیده شود. با این وجود، پیشنهاد می‌کنیم برای مصرف معجون شوید و گشنیز با متخصص تغذیه مشورت کنید.


۵.معجون خیار، کرفس و لیمویکی دیگر از بهترین معجون‌ های چربی سوزی، معجون خیار، کرفس و لیمو است. اگر می‌خواهید فیبر مورد نیاز بدن خود را از طریق سبزیجات تامین کنید، پیشنهاد می‌کنیم از معجون خیار و کرفس و لیمو استفاده کنید. خیار و کرفس، دارای مقدار زیادی فیبر هستند و برای تقویت متابولیسم و کاهش اشتها مورد استفاده قرار می‌گیرند. مقدار زیادی ویتامین سی در لیمو وجود دارد که در کنار سایر ترکیبات، متابولیسم بدن شما را افزایش می‌دهد. این معجون باید حداقل یک بار در روز مصرف شود تا شخص به نتیجه دلخواه خود برسد.

بهترین زمان برای مصرف معجون‌های چربی سوز، قبل از وعده‌های غذایی اصلی است. حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از خوردن وعده‌های غذایی اصلی، از این معجون استفاده کنید تا اشتهای شما کاهش پیدا کند. برای تهیه این نوشیدنی، کافی است مقداری خیار، کرفس و لیمو را در مخلوط کن بریزید و با یکدیگر ترکیب کنید.


۶.معجون آناناس و زنجبیلمعجون آناناس و زنجبیل، یکی از بهترین معجون‌های چربی سوزی است. کافی است سری به گوگل بزنید و کمی در رابطه با خواص زنجبیل تحقیق کنید. به سرعت متوجه خواهید شد که زنجبیل، یک چربی سوز قدرتمند است و متابولیسم بدن شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن افزایش می‌دهد. اما چرا باید در کنار زنجبیل از آناناس استفاده کرد؟ آناناس حاوی مقدار زیادی فیبر است. فیبر موجود در آناناس، باعث ایجاد احساس سیری می‌شود.

علاوه بر این، درون آناناس مقدار زیادی آنتی اکسیدان وجود دارد که متابولیسم بدن شما را افزایش می‌دهد. بنابراین ترکیب زنجبیل و آناناس، می‌تواند یک گزینه معجزه آسا برای چربی سوزی و لاغری باشد. برای تهیه این معجون، مقداری آب آناناس تهیه کنید.

سپس یک فنجان آب زنجبیل و چند تکه یخ به آن اضافه کنید. برای بهتر شدن طعم معجون، می‌توان چند تکه پرتقال درون آن انداخت. تمامی این ترکیبات را درون مخلوط کن بریزید و با یکدیگر مخلوط کنید. قبل از انجام تمرینات ورزشی، از معجون آناناس و زنجبیل استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.


۷.شیک پروتئین آناناس و اسفناجشیک پروتئین، آناناس و اسفناج، یک گزینه کاملا مناسب برای چربی سوزی و کاهش وزن است. تنها تفاوت این معجون با سایر نوشیدنی‌های لاغری، این است که از مقداری پودر پروتئین استفاده می‌شود. البته اجباری برای استفاده از پودر پروتئین نیست. آناناس و اسفناج به تنهایی می‌توانند بر کاهش وزن و چربی سوزی موثر باشند. اما برای دستیابی به نتیجه سریع‌تر، می‌توان از مقدار کمی پودر پروتئین استفاده کرد.

پودر پروتئین، تقریباً در تمامی معجون‌های لاغری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این یک مسئله کاملاً سلیقه‌ای است و به صلاحدید متخصص تغذیه و مربی ورزشی بستگی دارد. بنابراین بهتر است قبل از مصرف پودر پروتئین، با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

البته این معجون صرفاً شامل اسفناج و آناناس و پروتئین نیست. برای تهیه شیک پروتئین آناناس و اسفناج، به مقداری موز و شیر بادام نیز نیاز خواهید داشت. برای تهیه این معجون، ابتدا مقداری شیر بادام را همراه با چند تکه موز در مخلوط کن بریزید. سپس به آن آناناس یخ زده و اسفناج اضافه کنید. مقدار کمی پودر پروتئین وانیلی را به ترکیب اضافه کرده و همه محتویات را با یکدیگر ترکیب کنید.


۸.شیک پروتئینی ذغال اختهبدون شک، زغال اخته یکی از بهترین ترکیبات برای چربی سوزی و کاهش وزن است. زغال‌اخته به تنهایی می‌تواند بر کاهش وزن موثر باشد. بنابراین اگر به معجون لاغری علاقه ندارید، به صورت روزانه چند عدد از این میوه مصرف کنید. برای تهیه شیک پروتئینی زغال اخته، مقداری شیر در مخلوط کن بریزید. در مرحله بعد، به آن ماست، اسفناج، زغال اخته و مقدار کمی پودر پروتئین اضافه کنید. چند عدد بادام به محتویات مخلوط کن اضافه کرده و تمامی مواد را با یکدیگر ترکیب کنید.


۹.معجون لاغری چای سبز و زنجبیلحتی نیازی نیست یک کلمه در رابطه با این معجون بیان کنیم! کمتر کسی پیدا می‌شود که از خواص چای سبز برای لاغری آگاهی نداشته باشد. در سراسر جهان، چای سبز به دلیل خواص چربی سوزی و لاغر کنندگی خود شهرت دارد. بنابراین می‌تواند در کنار زنجبیل به عنوان یک معجون چربی سوز مورد استفاده قرار بگیرد. از زمان‌های بسیار دور، چای سبز برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گرفت.

این چای ابتدا د ر کشورهای آسیای شرقی تولید شد و به مرور زمان، به تمامی کشورها از جمله ایران راه پیدا کرد. برای اینکه زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید، پیشنهاد می‌کنیم چای سبز را با زنجبیل ترکیب کنید. همانطور که گفته شد، زنجبیل خاصیت چربی سوزی بسیار زیادی دارد. برای تهیه این معجون، کافی است مقدار کمی چای سبز و آب زنجبیل را با یکدیگر ترکیب کنید. بهتر است این معجون را قبل از ورزش کردن یا انجام تمرینات مورد استفاده قرار دهید تا زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید.۱۰.معجون کدو سبزیکی دیگر از بهترین معجون‌ های چربی سوزی، معجون کدو سبز است. ‌کدوی سبز در دسته سبزیجات قرار می‌گیرد و حاوی مقدار بسیار کمی کربوهیدرات است. این ماده می‌تواند برای افرادی که دارای اضافه وزن شدید هستند، مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این، معجون کدوی سبز برای افراد مبتلا به دیابت کاملاً مناسب است.

زیرا منجر به کاهش سطح قند خون در بدن می‌شود. برای تهیه معجون کدوی سبز، می‌توانید از مقدار کمی خیار، کدوی سبز و آب سیب استفاده کنید. تمامی مواد را با پوست مورد استفاده قرار دهید تا زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید. مقدار کمی خیار، کدوی سبز و آب سیب را درون مخلوط‌ کن بریزید و با یکدیگر ترکیب کنید. می‌توان هنگام صبح یا هنگام عصر، از این معجون استفاده کرد. نوشیدنی کدوی سبز به شما کمک می‌کند تا احساس سیری داشته باشید و پرخوری را کنار بگذارید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha