در جستجوهای اینترنتی ام با سایتی مواجه شدم که مدعی است بدون واسطه و دلال امکان خرید و فروش اعضای بدن را به کاربران خود میدهد. جالب است که این سایت از سوی کمیته فیلترینگ یا پلیس فتا فیلتر نیست و مجوز ای نماد هم دارد.کاری که فی نفسه طبق قانون جرم محسوب میشود!!

خرید و فروش اعضای بدن در کشور با مجوز رسمی!

پیشترها از کنار برخی بیمارستان که میگذشتی حواست به کاغذهایی میرفت که در آن آگهی فروش یکی از اعضای بدن را داده بودند.کاغذهایی کوچک و بزرگ با مضمون مثلا کلیه فروشی

خرید و فروش اعضای بدن در کشور با مجوز رسمی!

حالا اما پایگاه اینترنتی بنام انجمن اینترنتی اهدای عضو (جدای از انجمن اصلی اهدای عضو ایرانیان با ادرس https://ehdacenter.ir ) راه اندازی شده که در آن همین کار را در فضای مجازی انجام میدهد و جالب است بدانید ای نماد هم دارد. سایتی که مدعی است از سال 95 مشغول فعالیت است اما سایت ای نماد تاریخ اعطای مجوز را دی ماه سال گذشته اعلام کرده است این در حالیست که اگر سایتی دارای ای نماد دباشد یعنی فعالیت‌های وب‌سایت قانونی بوده است . در واقع باید بدانید ما عنوانی به نام انجمن اینترنتی در کشور نداریم هرچند قانون به صورت کلی مشخص کرده که این کار جرم است . در مجموعه قوانین و مقررات مربوط به جامعه پزشکی و حقوق سلامت خرید و فروش کلیه و سایر اجزای بدن به مثابه قاچاق انسان یا اقداماتی که منافی با حق سلامت و حیات شهروندان است به نوعی تخلف‌انگاری و خرید و فروش آن غیرمجاز اعلام شده و متخلفانه است.

حالا سوال اینجاست که چگونه سایتی با این محور در حال فعالیت است و نماد الکترونیک هم دریافت کرده،وزارت بهداشت آیا نظارتی بر این کسب و کار دارد؟!! آیا افراد میتوانند تحت عنوان حذف دلال و واسطه اقدام به خرید و فروش اعضای بدن کنند؟

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha