یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
کد خبر: 358928

سه علامت اصلی وجود دارد که پزشکان می‌گویند برای جلوگیری از شدید شدن PAD باید از همان ابتدا درمان شوند.

این نشانه‌ها در پاهای خود را خیلی جدی بگیرید!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اطلاعات آنلاین از مایرور، سطوح بالای کلسترول می‌تواند شریان‌ها و عروق را مسدود کند و وقتی خون کمتری در آن‌ها جریان می‌یابد، افراد در برابر بیماری‌هایی مانند بیماری شریان محیطی (PAD) آسیب‌پذیر می‌شوند. زخم روی پا می‌تواند نشانه تعدادی از بیماری‌های جدی باشد. درد پا می‌تواند نشانه‌ای از یک وضعیت ناخوشایند به نام بیماری شریان محیطی (PAD) باشد که می‌تواند کشنده باشد.

PAD اغلب منجر به سایر شرایط جدی از جمله بیماری عروق کرونر قلب می‌شود و می‌تواند افراد را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهد. سازمان سلامت بریتانیا (NHS) در دستورالعمل‌های خود می‌گوید، این یک بیماری شایع است که در آن تجمع رسوبات چربی در شریان‌ها، خون رسانی به عضلات پا را محدود می‌کند.

سه علامت اصلی وجود دارد که پزشکان می‌گویند برای جلوگیری از شدید شدن PAD باید از همان ابتدا درمان شوند. اگر هنگام ورزش درد مکرر پا را تجربه کردید، باید به پزشک عمومی خود مراجعه کنید.

علائمی مثل درد همزمان دو پا باید جدی گرفته شود و در صورتی که در مدت کوتاه بهبود نیابد می‌تواند نشانه مشکلات جدی در عروق باشد. با بروز PAD پوست انگشتان پا و اندام تحتانی سرد و بی‌حس و قرمز و سپس سیاه می‌شود. NHS می‌گوید تغییرات در رنگ پوست ممکن است در پوست‌های قهوه‌ای و سیاه سخت‌تر باشد.

اصلاح سبک زندگی به کاهش درد ناشی از PAD کمک می‌کند. پزشکان بر اهمیت رژیم غذایی سالم و کاهش وزن برای کاهش احتمال بدتر شدن PAD تاکید می‌کنند. در صورت عدم رسیدگی به این مشکلات، بیماری‌های جدی‌تری مثل سکته مغزی و بیماری قلبی رخ خواهد داد.

تغییر رنگ پوست و ریزش مو در پاها، بی حسی یا ضعف، ناخن‌های شکننده و کندی رشد آنها، زخم‌هایی که در پا دیر خوب می‌شوند همگی نشانه‌هایی از بروز این بیماری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha