مشاور اجرایی دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از پذیرش هزار و ۳۰۰ دستیار در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری سال ۱۴۰۲ خبر داد.

هزار و 300 دستیار تخصصی در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش خواهند شد

به گزارش سلامت نیوز از معاونت آموزشی‌ وزارت بهداشت، دکتر محسن عباسی با اشاره به نگاه تکمیل ظرفیت دستیاری عنوان کرد: میزان ظرفیت اعلام شده برای پذیرش دستیار در آزمون دستیاری سال ۱۴۰۲، چهار هزار و ۶۰۰ نفر بوده که ۳۰۰ نفر بیشتر از سال قبل است و در مرحله تکمیل ظرفیت هم، یک هزار و ۳۰۰ نفر اعلام شده است که این میزان ظرفیت با نگاه به قوانین بالادستی و تقاضای کشور و با حفظ کیفیت لازم و موجودی منابع مورد نیاز برای تربیت دستیاران در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در مرحله اول پذیرش دستیار در آزمون دستیاری سال جاری، ظرفیت قبولی، نمره داوطلبان و حد نصاب آنها مشخص شده و در مرحله تکمیل ظرفیت با توجه به نظر معاون آموزشی وزارت بهداشت و با نگاه تکمیل ظرفیت برای رشته‌های خاص، هزار و ۳۰۰ نفر پذیرفته می شوند.

وی افزود: منظور از رشته‌های خاص‌؛ رشته‌هایی است که حالت بحرانی دارند و کمبود شدید آنها در کشور احساس می‌شود و یا نبود آنها موجب اختلال یا توقف در امر درمان سطح کشور خواهدشد.

مشاور اجرایی دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی تصریح کرد: پذیرش هزار و ۳۰۰ دستیار در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری سال ۱۴۰۲، با رعایت عدالت آموزشی، اولویت مناطق محروم و با اجرای طرح بومی گزینی و حفظ نیروهای بومی انجام می شود.

وی با اشاره به این مطلب که رشته‌های مد نظر و مورد نیاز بر اساس طرح اعتباربخشی و نیازسنجی تعیین شده، افزود: رشته‌هایی از قبیل بیهوشی، طب اورژانس، عفونی داخلی و کودکان در مرحله تکمیل ظرفیت در اولویت قرار دارند و هدف اصلی پر کردن جاهای خالی و مورد نیاز رشته‌های دستیاری برای حفظ درمان مناسب در کشور است تا رشته‌های مورد نیاز برای ارائه خدمت به مردم تامین شود.

عباسی اظهار کرد: اجرای طرح بومی گزینی برای این است که فارغ التحصیلان هر منطقه بعد از فارغ التحصیلی در منطقه خود باقی بمانند و مردم آن مناطق از خدمات آنها بهره‌مند شوند.

وی افزود: داوطلبانی که در مرحله اول نمره حد نصاب لازم را کسب کرده اند، می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت دوباره انتخاب رشته کنند و در رشته‌های مورد نظربا اولویت بومی گزینی ادامه تحصیل دهند.

شرایط و دستورالعمل لازم در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود و داوطلبان می‌توانند رشته‌ مورد نظر و محل مناسب خود را بر اساس دستورالعمل تدوین شده انتخاب کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha