معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه میزان جذب ۲۵هزار نیرو پاسخگوی موارد خروجی نیروها و همچنین مراکز درمانی جدید وزارت بهداشت نیست، گفت: تنها نزدیک به ۵۰ هزار نفر نیرو برای تخت‌های تازه تاسیس نیاز داریم و در این راستا سازمان اداری استخدامی قول‌های مساعدی دادند.

کمبود نیروی انسانی در وزارت بهداشت / آزمون استخدامی اخیر پاسخگوی نیاز نیست

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،دکتر سعید کریمی ، درخصوص وضعیت استخدام‌های حوزه بهداشت و درمان، گفت: آزمون استخدامی برای جذب ۲۵ هزار نیرو انجام شد و فرایند جذب در حال انجام است.

او با تاکید بر اینکه میزان این جذب ابدا پاسخگوی موارد خروجی نیروها و همچنین مراکز درمانی جدید نیست، ‌ اظهار کرد: این درحالی است که ما ۱۶ هزار تخت بیمارستانی هم به تعداد کل تخت‌های کشور اضافه کرده‌ایم.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه به ازای هر تخت حدودا ۲.۵ تا ۳ نفر نیرو لازم است، بیان کرد: این یعنی تنها نزدیک به ۵۰ هزار نفر نیرو برای همین تعداد تخت اضافه شده، لازم داریم و این به جز مواردی است که بازنشسته می‌شوند و یا به هر دلیلی تمایل به ادامه کار ندارند.

وی با تاکید بر اینکه ۲۵ هزار نفر جذب در حوزه بهداشت و درمان اصلا پاسخگوی نیاز واقعی نیست، ‌ تصریح کرد: در این راستا سازمان اداری و استخدامی قول‌های مساعدی دادند که مجوزهای جدید جذب به ما بدهند تا بتوانیم مسیر را با قوت ادامه دهیم و خدمات مطلوبی به مردم ارائه کنیم.

به گزارش ایسنا، گفتنی‌است آزمون استخدامی در تاریخ ۲۸ مهرماه سال جاری برگزار شد و بنابر اعلام وزارت بهداشت ۲۵ هزار و ۱۲۰ نفر جذب می‌شوند که از این تعداد ۱۴ هزار نفر در حوزه درمان که حدود ۱۰ هزار نفر مربوط به گروه پرستاری، حدود ۷ هزار و ۵۰۰ نفر در حوزه درمان و حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر نیز در حوزه فوریت‌های پزشکی، بکار گرفته می‌شوند.

همچنین وزارت بهداشت پیش‌بینی کرده است که آزمون استخدامی بعدی این وزارتخانه در پایان امسال یا ابتدای سال آینده پس از برآورد نیروهای مورد نیاز حوزه سلامت، برگزار شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha