چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۵
کد خبر: 371855

رییس پلیس مترو تهران و حومه از دستگیری دست‌فروشی که ۱۲۰ میلیون تومان از کارت بانکی مسافران اضافه برداشت کرده بود، خبر داد.

دست‌فروش کلاهبردار مترو دستگیر شد

به گزارش سلامت نیوز، ایرنا نوشت: سرهنگ عباس کرمی راد روز سه‌شنبه گفت: در پی شکایت ۲ نفر از شهروندان در خصوص کلاهبرداری با برداشت مبلغ اضافه از کارت عابربانک توسط دست‌فروشان داخل مترو، عوامل انتظامی دست‌ به‌کار شدند.

وی با اشاره به اینکه بعد از تشکیل پرونده و اخذ دستور قضایی، دستگاه کارت‌خوان و شماره‌حساب بانکی دست‌فروش مسدود شد، افزود: پس از دستگیری متهم، با بررسی کارت‌خوان و پرینت عملکرد فروشنده متهم که اقدام به فروش هندزفری می‌کرد، مشخص شد از اول فروردین ماه تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ از کارت‌های بانکی حدودا ۳۷ مشتری مترو که بیشتر افراد سالخورده و ناتوان و اتباع خارجی بودند، مبلغ اضافه برداشت شده است.

به گفته سرهنگ کرمی راد، متهم به کلاهبرداری، در هر فقره مبلغ ۸۰۰ تا یک میلیون تومان از یک کارت عابربانک برداشت کرده که حدوداً مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان شده است.

رییس پلیس مترو تهران اضافه کرد: متهم سابقه‌دار بود و پس از تکمیل پرونده جهت شناسایی سایر شاکیان به دادسرای ناحیه ۱۲ ارجاع داده شد.

وی با توصیه به شهروندان گفت: بهتر است مسافران تا حد امکان از دست‌فروشان مترو خرید نکنند و اگر خرید کردند در هنگام استفاده از کارت عابربانک، رمز خود را در اختیار فروشنده قرار ندهند و الزاما رسید تراکنش را از فروشنده دریافت کرده و نزد خود نگهداری کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha