شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۱
کد خبر: 371908

آلودگی هوا در بیست‌ونهمین روز از اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ در نقاط مختلف استان خوزستان به شدت افزایش یافت.

وضعیت هوای این شهرها قهوه‌ای و خطرناک شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، به علت افزایش شدید آلودگی هوا در خوزستان، وضعیت هوای ۵ شهر این استان قهوه‌ای و خطرناک شد.

بر این اساس به علت افزایش شدید آلودگی هوا در خوزستان، وضعیت هوای ۵ شهر این استان قهوه‌ای و خطرناک شد.

با اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، آلودگی هوا در ایستگاه آبادان ۵۰۰ میلی‌گرم، در ایستگاه خرمشهر ۵۰۰ میلی‌گرم، در ایستگاه شادگان ۵۰۰ میلی‌گرم و در ایستگاه کارون هم ۵۰۰ میلی‌گرم ثبت شده است که هوای این شهرها در وضعیت قهوه‌ای و خطرناک قرار گرفت.

همچنین به علت شدت آلودگی هوا در اهواز، وضعیت هوای این شهر قهوه‌ای و خطرناک برای همه گروه‌های سنی است.

آلودگی هوا در ایستگاه ماهشهر ۱۸۳ میلی‌گرم و در ایستگاه شوشتر نیز ۱۵۴ میلی‌گرم به ثبت رسید که وضعیت هوای این شهرها نیز قرمز و ناسالم برای همه گروه‌های سنی قرار دارد.

آلودگی هوا در ایستگاه هندیجان نیز به ۱۴۱ میلی‌گرم و در ایستگاه بهبهان هم به ۱۳۱ میلی‌گرم رسید که این شهرها نیز وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های سنی حساس دارد.

هیچ شهر خوزستان وضعیت سبز و هوای پاک ندارد.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک (سبز)، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول (زرد)، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها (قرمز)، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم (بنفش) و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک (قهوه‌ای) است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha