سومین رویداد ترویجی خانواده میزبان با حضور قیومی فرماندار تهران باهدف حمایت هرچه بیشتر از فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست در برج میلاد تهران برگزار شد.

رشد کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در «خانواده میزبان» به جای موسسات شبه خانواده

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، سومین رویداد ترویجی خانواده میزبان با حضور احمد قیومی معاون استاندار و فرماندار تهران با هدف حمایت هرچه بیشتر از کودکان بدسرپرست و بی سرپرست به میزبانی برج‌ میلاد تهران برگزار شد.

در این نشست، قیومی با اشاره به گسترش جوامع و اهمیت رسیدگی به مسائل اجتماعی در سطح جامعه اظهار داشت: با گسترش جوامع نیاز رسیدگی به مسائل مختلف اجتماعی بیش از پیش احساس می شود.

وی افزود: در راستای ترویج یک جامعه سالم نیاز به دقت بیشتر در تربیت و پرورش کودکان است که با توجه به برخی حوادث شاهد عدم برخورداری از محیط خانه برای تعداد اندکی از کودکان هستیم.

معاون استاندار تهران در ادامه تصریح کرد: با کمک موسسات مورد توجه بهزیستی مشکلات تربیتی کودکان مورد بررسی قرار می‌گیرد، همچنین با توجه به مصوبه دولت مردمی سیزدهم در شهریور ۱۴۰۲ در خصوص کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، اکنون این کودکان می‌توانند طبق قانون به جای رشد در محیط‌هایی چون موسسات شبه خانواده، در یک خانواده میزبان که بصورت روزانه مورد رصد قرار می‌گیرد رشد پیدا کنند تا ضمن بهره گیری از فضای خانواده بتوانند از نعمت محبت پدر ومادر هم بهره مند شوند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی در ادامه بیان کرد: باتوجه به گسترش تهران این نیاز و حمایت بیش از پیش احساس می شود و در همین راستا فرمانداری تهران در چارچوب قانون و در راستای حمایت هرچه بیشتر از این کودکان، در کنار موسسات مردم نهاد در جهت کاهش آسیب های اجتماعی خواهد ایستاد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha