کارآگاهان با بررسی دوربین‌های مداربسته متوجه شدند شب حادثه مردی جوان با کلید وارد خانه مقتول می‌شود.

پشت پرده قتل یکی از مدیران شهرداری

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد، یکی از مدیران شهرداری تهران که قبلا اعلام شده بود بر اثر گازگرفتگی فوت کرده حالا پرونده مرگ مشکوک او روی میز کارآگاهان اداره دهم آگاهی است. خبرگزاری مهر اواسط اردیبهشت ماه امسال مدعی شد که «محمد امیرآبادی، مدیرکل دفتر پایش برنامه، کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران توسط همسرش به قتل رسیده است.»

این در حالی است که بهمن ماه ۱۴۰۲ خبرگزاری‌ها نوشتند: «مدیرکل دفتر پایش برنامه، کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران به دلیل گازگرفتگی جان خود را از دست داد.»

مهر در ادامه نوشت که طی تحقیقات و بررسی‌هایی که توسط کارآگاهان پلیس صورت گرفته مشخص شده محمد امیرآبادی به دست همسرش به قتل رسیده است. ۱۲ بهمن ماه سال گذشته زن جوانی با پلیس تماس می‌گیرد و از مرگ شوهرش خبر می‌دهد. او در ادامه عنوان می‌کند: «من به خانه پدرم رفته بود و شب خانه خودمان نبودم قرار بود صبح همسرم دنبالم بیاید و بعد از خوردن صبحانه مرا به محل کارم برساند، اما وقتی خبری از او نشد، چندین بار با تلفن همراهش تماس گرفتم که جواب نداد با تلفن خانه تماس گرفتم باز هم پاسخگو نبود. نگران شدم و به خانه آمدم، اما به محض ورود متوجه بوی گاز شدیدی شدم بعد هم در اتاق خواب جسد همسرم را دیدم. وقتی به دنبال علت بوی گاز بودم، متوجه شدم شیلنگ اجاق گاز پاره شده است.»

در حالی که زن جوان چنین ادعایی داشت به دستور بازپرس محسن اختیاری، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت برای بررسی بیشتر ماجرا وارد عمل شدند، اما بررسی شیلنگ گاز نشان می‌داد علت پارگی پوسیدگی نبوده است، بلکه حدود یک ماه قبل تعویض شده بود و با یک برش عرضی و عمدی پاره شده است. بدین‌ترتیب فرضیه گازگرفتگی و حادثه رنگ باخت و تحقیقات روی موضوع قتل متمرکز شد. این‌بار کارآگاهان در تحقیق از همسر مرد جوان با سناریوی دیگری از جانب او روبه‌رو شدند، زن جوان در ادعای جدیدی گفت: «تصور می‌کنم همسرم دست به خودکشی زده باشد. او این اواخر دچار افسردگی شده بود و صحبت از خودکشی می‌کرد. احتمالا خودش با بریدن شیلنگ اجاق گاز به زندگی‌اش پایان داده است.» درحالی که او چنین ادعایی داشت، اما بررسی‌ها نشان می‌داد مرد جوان کاملا سالم و در حالت طبیعی بوده و هیچ مشکل روحی و مالی نداشته است، اما در ادامه مشخص شد او با همسرش اختلافات خانوادگی زیادی داشته است. اختلافی که می‌توانست انگیزه‌ای برای قتل باشد.

بدین‌ترتیب زن جوان به صورت نامحسوس زیرنظر گرفته شد و بررسی‌ها نشان می‌داد که او با یکی از همکاران شوهرش در تماس بوده است. شب قبل از حادثه نیز با این مرد تماس گرفته و با هماهنگی او، خانه را ترک کرده است.

بنابراین این مرد نیز به عنوان دومین مظنون پرونده در لیست ماموران نوشته شد و تحقیقات نشان می‌داد که این مرد با مقتول بر سر مسائل کاری اختلاف شدیدی داشته است. کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات؛ به بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف خانه مقتول پرداختند. دوربین‌ها نشان می‌داد که ساعت یک بامداد این مرد با کلید وارد ساختمان محل زندگی مقتول شده و حدود ساعت ۵ صبح از ساختمان خارج شده است. این ورود و خروج در شبی رخ داده بود که به نظر می‌رسید مقتول بر اثر گازگرفتگی جانش را از دست داده بود.

به دستور بازپرس جنایی زن و مرد جوان بازداشت شدند. این‌بار زن جوان، مرد را عامل قتل شوهرش معرفی کرد و گفت: «او در ظاهر با شوهرم دوست صمیمی بود، اما در باطن به‌ شدت به او حسودی می‌کرد. چند روز قبل از جنایت، به صورت اتفاقی زمانی که قصد داشتم به محل کارم بروم، او را کنار خیابان دیدم. او مرا به محل کارم رساند. نمی‌دانم چطور کلید خانه را از کیفم برداشته بود که من متوجه نشدم. شب حادثه هم که به خانه مادرم رفتم، او از فرصت استفاده کرده بود و همسرم را به قتل رسانده بود.»

با توجه به مدارکی که در تحقیقات به دست آمده بود، از او به عنوان عامل جنایت تحقیق شد. مرد جوان ابتدا منکر قتل شد، اما در ادامه گفت: «با مقتول اختلاف داشتم، همه او را دوست داشتند. با اینکه من و او همکار بودیم، اما حقوق او بیشتر از من بود و همکارانم جور دیگری با او برخورد می‌کردند. همه اینها باعث شده بود به او حسودی کنم و دلم می‌خواست از او انتقام بگیرم. در رفت و آمدهایی که به خانه‌اش داشتم، رابطه‌ام با همسرش صمیمی‌تر شد و متوجه شدم که او نیز دل‌خوشی از شوهرش ندارد. حسادت من و اختلاف همسرش باعث شد که رابطه‌مان بیشتر شود. درنهایت تصمیم به قتل او گرفتیم.»

در ادامه تحقیقات مرد جوان به قتل همکارش به خاطر حسادت اعتراف کرد. او در رابطه با جنایت گفت: «کلید خانه را از همسرش گرفتم و شب قبل او به بهانه دیدن مادرش، خانه را ترک کرد. نیمه شب، درحالی که مقتول خواب بود وارد خانه شدم و به او داروی بی‌هوشی با مقدار زیاد تزریق کردم. مدتی در خانه ماندم و وقتی مطمئن شدم که فوت کرده است، شیلنگ اجاق گاز را بریدم تا به نظر گازگرفتگی بیاید و از خانه خارج شدم. روز بعد هم زن جوان با پلیس و اورژانس تماس گرفت و مدعی گازگرفتگی و مرگ شوهرش شد.»

درحالی مرد جوان به قتل اعتراف کرد که متخصصان پزشکی قانونی نیز علت مرگ را مسمومیت با دارو اعلام کردند. به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی پایتخت متهمان به اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شدند.

یک روز بعد از انتشار این خبر شبکه شرق در گفت‌وگو با برادر همسر امیرآبادی، خبر قتل را تکذیب کرد. برادر همسر مقتول در مورد اینکه به خواهرش اتهام قتل زدند، گفت: «شوهر خواهر من ۱۲ بهمن سال گذشته فوت کرد. علت فوت هم گازگرفتگی اعلام شد، اما از ۲۶ فروردین خواهر من را بازداشت کرده و به آگاهی شاپور بردند. خواهر من در بازداشت موقت است، اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و نمی‌دانم این خبر از کجا منتشر شده است. حتی با بازپرس پرونده صحبت کردم که به من گفتند لازم نیست وکیل بگیرید و مساله حل می‌شود. خودشان هم نمی‌دانستند چرا این خبر به این شکل منتشر شده است. در این پرونده ۳ مرد و یک زن (خواهر من) بازداشت شدند. به ما گفته‌اند که قاتل خودش را معرفی کرده و البته اسمش آن‌طور که برخی رسانه‌ها نوشتند، نیست. بازپرس هم توضیح داد که ما فقط به همین دلیل خواهر شما را در بازداشت نگه داشتیم، چون می‌خواهیم به اصل ماجرا برسیم. مشکل‌شان این است که چرا اورژانس و آتش‌نشانی مرگ بر اثر گازگرفتگی را تایید کرده است. این ۳ مردی که بازداشت شده‌اند هم از کارمندان شهرداری هستند.خواهر و شوهر خواهر من هم از مدیران شهرداری بوده و هستند.»

این ادعا درحالی است که یک منبع آگاه به «اعتماد» می‌گوید: «همسر مقتول و یک مرد جوان که از همکاران مقتول بودند به اتهام قتل در بازداشت به سر می‌برند و خبر قتل این مدیر شهرداری توسط همسر و آن مرد صحت دارد.»

قتل قاضی سابق قوه قضاییه توسط همسر

قتل محمد امیرآبادی، یکی از مدیران شهرداری نیز مانند قتل قاضی سابق قوه قضاییه بود و در هر دو جنایت پای همسران آنان در میان بوده است. هفتم اردیبهشت ماه 1403 پیکر بی‌جان مهران رحیمی، وکیل دادگستری و قاضی سابق قوه قضاییه در خودروی شخصی‌اش در یکی از شهرستان‌های آمل استان مازندران کشف شد. این در حالی بود که یافته‌های کارآگاهان و بازپرس ویژه قتل نشان می‌داد؛ مهران رحیمی در ویلای شخصی‌اش کشته و جسد او در قالب یک صحنه‌سازی در خودروی شخصی‌اش در منطقه جنگلی در آمل رها شده است. یک روز بعد از این حادثه «عباس پوریانی»، رییس کل دادگستری مازندران نیز اعلام کرد: «با پیگیری‌های ویژه دادستانی شهرستان آمل و رصد دقیق اطلاعاتی کارآگاهان دو متهم به قتل و سه نفر دیگر که انگیزه‌های این قتل را فراهم کرده بودند، دستگیر شدند و متهمان انگیزه خود را از این جنایت اختلافات خانوادگی و مالی عنوان کردند.» «اعتماد» در شماره ۵۷۵۵ خود گزارشی تحت عنوان «نقشه قتل مقتول را همسرش کشیده بود» نوشت و طی گفت‌وگو با یکی از اقوام نزدیک مقتول اعلام کرد: «مقتول با نقشه قبلی همسر و با مباشرت و معاونت برادرزن، پدرزن، باجناق و یکی از کارگران خود در ویلای شخصی‌اش در روستای کاله از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر خفه و سپس جسدش در جاده‌ای جنگلی رها شده است.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha