معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان غذا و دارو، بر لزوم وجود انبارهای اختصاصی به منظور دپو و نگهداری دارو و تجهیزات پزشکی تاکید کرد.

لزوم وجود انبارهای اختصاصی نگهداشت دارو و تجهیزات پزشکی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، فرشته میرزازاده، با تاکید بر لزوم وجود انبارهای اختصاصی به منظور دپو و نگهداری دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی، گفت: طی چند ماه اخیر مساعدت‌های لازم برای ایجاد این انبارها در معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور که فاقد انبار بوده‌اند، کلید خورده است.

وی با تاکید بر اینکه تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز بیمارستان‌ها باید به صورت متمرکز و هدفمند خریداری شود، افزود: باید از خرید اجناس بی‌کیفیت و بدون اصالت جلوگیری کرده و در ضمن میزان خرید به اندازه مصرف باشد تا هدر رفت منابع نیز کاهش پیدا می‌کند.

میرزازاده ادامه داد: در برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی برخی از اموال دانشگاه‌ها در حوزه تجهیزات پزشکی بیش از یکسال ذخیره می‌شود نتیجه آن پایین آمدن کیفیت محصول، هدر رفت منابع و بدون مصرف باقی ماندن آن می‌شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان غذا و دارو تصریح کرد: محل نگهداری ملزومات و تجهیزات پزشکی باید در انبارهای مناسب باشد، ترجیح ما این است که دانشگاه همواره ذخیره استراتژیک داشته باشند.

وی افزود: طی دو سال اخیر تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی مورد بازدید قرار گرفته و اقدامات لازم برای ایجاد انبار در هر دانشگاهی که فاقد انبار تجهیزات پزشکی است، صورت گرفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha