همواره در موارد بیماری‌هایی نظیر سکته‌های قلبی و مغزی، حوادث و تروماهای جدی و غیره، «زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیمار» و ارایه خدمات فوریت‌های پزشکی از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ در همین راستا هم در دولت سیزدهم در راستای کاهش زمان رسیدن تکنسین‌های اورژانس بر بالین بیماران اقدام شد و اکنون در کلانشهری مانند تهران، زمان رسیدن آمبولانس به ۱۵ دقیقه و موتورلانس به ۹ دقیقه کاهش یافته است.

کاهش زمان رسیدن آمبولانس‌های اورژانس بر بالین بیماران

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، روز گذشته با حضور دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۳۳ دستگاه موتورلانس جدید، بزرگ‌ترین انبار پشتیبانی کشور در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی و اتاق هدایت عملیات بحران (EOC)، به بهره برداری رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در ابتدای دولت مردمی، ۱۵۰ دستگاه موتورلانس در استان تهران فعال بود و با تدابیر اتخاذ شده، با تزریق این ۳۳ دستگاه، ناوگان موتورلانس به ۲۶۴ دستگاه افزایش می یابد.

در ابتدای دولت زمان رسیدن آمبولانس بر بالین ، ۲۵ دقیقه و موتورلانس ۱۷ دقیقه در استان تهران بوده که با اقدامات انجام شده، خصوصاً افزایش ناوگان موتورلانس، زمان رسیدن آمبولانس به ۱۵ دقیقه و موتورلانس از لحظه دریافت تماس به ۹ دقیقه کاهش یافته است.

تمام ناوگان موتورلانس به دستگاه تله کاردیولوژی مجهز است و بیماران قلبی در محل توسط متخصص قلب ویزیت شده و به این ترتیب آمار مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

افتتاح بزرگ‌ترین انبار پشتیبانی کشور در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی

بزرگترین انبار کشور در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی توسط خیّرین به متراژ ۲۴۰۰ متر مربع وقف شده که در این دولت سوله و پایگاه اورژانس آن ساخته شده است.

زمان شروع پروژه از سال ۱۳۹۸ آغاز شده که تا ابتدای دولت ۵۰ درصد کار انجام شده بود و در این دولت به اتمام رسید.

این انبار بزرگترین انبار پشتیبان حوزه فوریت های پزشکی در سراسر کشور است و نقش بسزایی در پشتیبانی عملیات ها خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha